Praeitis, dabartis ir ateitis — Daniel Arsham x adidas Originals

Architektūra, archeologija, dizainas, šiuolaikinis vizualinis ir atliekamasis menas. Daniel Arsham vėl įrodo savo sugebėjimą griauti ribas tarp disciplinų. Šįkart žengdamas į sportbačių pasaulį. Paskutinis jo projektas — trumpametražių filmų trilogija pavadinimu Hourglass, sukurta bendradarbiaujant su adidas Originals. Filme prisimenamas vienas stipriausių uraganų JAV istorijoje, kurio išgyvenymas turėjo didelę įtaką iš Majamio kilusio menininko kūrybai. Tai yra daugiau, nei įprastas aprangos gamintojo ir žinomo artisto collab’as. Daniel minėjo, jog vertina Adidas kaip kompaniją, kuriai ryšio išraiška su praeitimi yra nemažiau svarbi, negu jam pačiam. Idėjai įkūnyti pasirinktas adidas New York siluetas.

Vienas ikoniškiausių adidas bėgimo batelių, New York yra grynas devintojo dešimtmečio sportinis produktas. Modeliui pasirinkta kreidos spalva primena gipsą, kuris yra vienas dažniausiai naudojamų elementų Daniel Arsham senesniuose darbuose. Kedus puošia sudėvėta drobė ir šiurkšti konstrukcija simbolizuoja artisto susidomėjimą archeologija bei istorija. Temas dar labiau pabrėžia ultravioletiniu rašalu ant batelių parašyti žodžiai „The past is present” (liet. „Praeitis yra dabartis”).

Pasak adidas, sportbačiai bus išleisti ypatingai ribotais kiekiais internetu, liepos 22 dieną. Projektas apibūdinamas kaip praeities, dabarties ir ateities tyrinėjimas, o šio modelio akcentuojama praeities tema rodo, kad iš adidas ir Daniel Arsham galima tikėtis tolimesnių darbų kartu.

Rekomenduojami straipsniai