Top 5 gruodžio mėnesio kedai pagal SNEAKER SPOT

Sausio mėnuo beveik įpusėjo, todėl skubame pristatyti tai, kas gruodį kedų kultūroje sužibėjo sodriausiomis spalvomis, sėkmingais marketingo sprendimais arba idėjomis. Be hype’o taip pat turėsime progą apžvelgti ir istorinį sugrįžimą. Verta atsiminti, kad kas mėnesį mūsų aptariami svarbiausių penketukai susideda ne tik iš momentinės svarbos modelių, bet galimai istorinį vaidmenį ateityje atliksiančių leidimų. Pristatome 2018-ųjų gruodžio mėnesio sėkmingiausių kedų penketuką.

Air Jordan I Retro High OG “Origin Story”

Komiksų mėgėjai turbūt pastebėjo 2018-aisiais tiek socialinėje medijoje, tiek ir kino industrijoje padidėjusį kiekį pirmų dviejų išvardintų komponentų junginių. Šios progos nepraleido vieną geriausių marketingo komandų gatvės mados pasaulyje turintis Jordan Brand. Filme „Spider-Man: Into The Spider-Verse“ ant Miles Morales kojų sužibėję klasikinio „Chicago“ atspalvio kedai pasižymi ne tik taškuota tekstūra bei blue ice padu. Skamba keistai, bet šiems sneaker’iams pakako tik atsidurti filme, kadangi nesuskaičiuojamos kartos užaugo stebėdamos Niujorko gatvėmis skraidantį jaunąjį Marvel herojų. Maksimaliai prie komiksų priartinanti filmo kompiuterinė animacija, sodrumo kupini kadrai, puikus muzikinis takelis bei akį traukiantys AJ1 Retro High OG „Origin Story“ kedai — štai sėkmės receptas. Gruodžio 14-ąją debiutavę visų dydžių skale, šie laisvalaikio batai ne tik suteikė tūkstančiams komiksų fanų galimybę pasijausti herojumi, bet ir pasižymėjo kaip niekada efektyvia pardavimo formule. When shoe sells the movie, then movie sells the shoe.

FOG x Nike Air Fear Of God Collection

Turbūt pastebėjote, kaip kedų pramonėje kiekvienas prekinis ženklas neriasi iš kailio siekdamas užkariauti kuo daugiau sneakerhead’ų širdžių. Visgi tobulumas paprastume, o šiuo atveju ir primityvaus charakterio modernume. Kompanija Nike šį rezultatą pasiekė realizuodama stiprią priešistorę turinčią idėją, jėgas apjungdama su vienu įtakingiausių Los Andželo kūrėjų: Jerry Lorenzo. FOG (Fear Of God) įkūrėjas jau kurį laiką buvo vienu potencialiausių būsimų ilgalaikių Nike partnerių. Na, o jo sukurta FOG x Nike Air Fear Of God kolekcija savyje apjungė aršius megapolių atspalvius, istorines krepšinio ištakas bei laukinę žmogiškąją prigimtį. Nors kolekcijoje apstu sportinės aprangos, pagrindinė žvaigždė yra FOG x Nike Air Fear Of God 1. Gruodžio 15-ąją debiutavę laisvalaikio batai į aukštosios gatvės mados pasaulį įnešė ne tik anksčiau nematytą idėjų junginį, bet ir prikėlė antram gyvenimui itin svarbius šiuolaikinio gyvenimo aspektus.

Concepts x Nike SB Dunk Low Pro „Green Lobster“

Nesuklysite iš smalsumo pasiteiraudami, kodėl penketuke nepaminėjome jau kurį laiką prieš savo pasirodymą pardavime aptarinėtų interneto platybėse „Purple Lobster“ skateshoes’ų. Pastarojo šlovės minutė buvo pavogta tiesiai iš po nosies, kuomet gruodžio 20-ąją pardavime netikėtai atsirado jokio išankstinio pristatymo neturėję bei akimirksniu išpirkti Concepts x Nike SB Dunk Low Pro „Green Lobster“. Kol kas tai naujausias Concepts x Nike „Lobster“ kolaboracijos leidimas, švenčiantis jos dešimtmetį. Primename, kad gatvės kultūrą puoselėjančių brand’ų bendradarbiavimas prasidėjo dar 2008-aisiais. Iš viso šiuo metu kolekciją sudaro jau keturi skirtingi marginimai, o šis tapo must-have pora ne vieno užkietėjusio sneakerhead’o kolekcijoje. Itin riboto leidimo „Green Lobster“ kedai resell’o rinkoje šiuo metu kainuoja apie 400-550 eurų.

Pharrell x adidas Crazy BYW X „Gratitude Empathy“

Pharrell Williams ir adidas bendradarbiavimas yra ne tik viena tvirčiausių šio dešimtmečio partnerysčių. JAV atlikėjas trijuosčio vokiečių giganto pagalba, pasitelkdamas stiprųjį hype’o reiškinį, sugebėjo pasauliui pristatyti primirštas žmogaus vertybes. Šįkart sneakerhead’ų kolekcijas papildo aukštos kokybės tekstile bei zomša pasižymintis kontrastingas Pharrell x adidas Crazy BYW X „Gratitude Empathy“. Lyg iš žemės išnyrančios ir kedus apkabinančios spalvos simbolizuoja daugumą mūsų kasdienių pasivaikščiojimų metu ignoruojamų pozityvių akimirkų bei detalių. Juodas viršus atstoja dabartinę suvienodėjusią žmoniją. Visgi sneaker’ių viršuje sukritę žodžiai GRATITUDE (liet. dėkingumas ) ir EMPATHY (liet. empatija) primena itin svarbias savybes. Gruodžio 22-ąją debiutave akį traukiančios koloristikos kedai sužibėjo ne tik megapolių gatvėse, bet ir aršiose NBA aikštelėse — vietose, kur neretai pritrūksta dėkingumo bei empatijos.

Kith x adidas Terrex Aspen 2018 Collection

Paskutinysis penketuko narys, o tiksliau visi keturi, taip pat atkeliavo iš adidas gamyklos. Būtų nuodėmė nutylėti Kith prekinio ženklo pavadinimą, kuris šiuo atveju, kaip ir visus kartus prieš tai, yra estetinio sportinio dizaino autorius. Ronnie Fieg kuriami ekskliuzyvinės gatvės mados produktai visada atsispindi išlaikytu spalvų, medžiagų ir kokybės pateikimu. Tai lengvai pastebima patvaraus charakterio Kith x adidas Terrex Aspen 2018 kolekcijoje. Kolekciją sudarantys du Free Hiker bei du naujieji Skychaser modelio marginimai pasižymi visomis įmanomomis adidas inovacijomis. Pradedant pūriu BOOST padu, Continental naudojamu pado pagrindu ir užbaigiant Primeknit viršumi. Jėgas suvieniję brand’ai pasinaudojo aršiuoju žiemos sezonu ir gruodžio 26-ąją pristatė ne tik aršioms oro sąlygoms atsparią avalynę, bet ir aukštos kokybės, aktyviam laisvalaikiui pritaikytą estetiką.

Šaltasis gruodis kedų kultūroje tikrai pasižymėjo spalvų įvairove, o kur dar retai pastebimas apstus prekinių ženklų gebėjimas išnaudoti esamąsias rinkos aplinkybes. Sėkmės receptai bei rezultatyvios pardavimų formulės — tai pagrindinės gruodžio žvaigždės. 2019-iesiems įsibėgėjus siūlome nepraleisti šių metų naujienos: aptakiųjų Nike Air Max 720.

Rekomenduojami straipsniai