Top 5 rugsėjo mėnesio kedai pagal SNEAKER SPOT

Mėnesio įtakingiausių kedų apžvalga — jau tradicija. Šį kartą dėmesio susilaukė popkultūrai dedikuoti bei nišines gatvės kultūras ir aukštąją madą pagerbiantys, visiems laikams underground’e įsitvirtinsiantys batai. Pristatome, mūsų nuomone, rugsėjo mėnesio geriausiųjų kedų penketuką.

Kith x Tommy Hilfiger Skew

Mados naujienomis besidominčios gatvės kultūros stileivos žino Kith prekinį ženklą bei jo atsidavimą kokybei, ikoniniams siluetams ir daromai įtakai aukštosios gatvės mados pasaulyje. Visgi, pro šalį nepraslysta ir ištisoms kartoms žinomas Tommy Hilfiger prekinis ženklas, po vienos sėkmingiausių visų laikų reklaminių kampanijų sugebėjęs diktuoti ištisas tendencijas klasikinės mados pasaulyje. Ta proga, suvienydami savo kūrybinių komandų jėgas, Kith ir TH pristato aukštos kokybės Kith x TH Skew siluetą. Pirmąjį ir vienintelį kartą dienos šviesą išvydęs 1996-aisiais, pakartotiniu leidimu šių laikų sneakerhead’us  pasiekė rugsėjo 8-ąją. Kolaboracinis modelis, debiutavęs dvejų marginimų pavidalu, užsitarnavo jam priklausančią vietą aukštosios gatvės mados pasaulyje bei avėjimo tik išskirtinėmis progomis statusą.

Skepta x Nike Air Max Deluxe SK

Šiaurės Londono grime kultūrą atstovaujantis Skepta pasižymi itin lojalia fanų bendruomene. Dainų žodžiuose dominuojantis britiškas aršumas bei megapolio gatvės filosofija suvienija panašaus mąstymo žmones visame pasaulyje jau beveik 20 metų. Šiam pasiekimui bei pačiam grime stiliui įamžinti buvo pasirinktas mėgstamiausias Skepta modelis, Air Max Deluxe. 1999-ųjų silueto dizainas pasižymi tampriu neoprenu, kurio raštas buvo įkvėptas vienos žinomiausių atlikėjo dainų „That’s Not Me“. Likti nepastebėtiems su šiais kedais padės jų viršuje esančios atšvaitinės juostelės, „NEVER SLEEP ON TOUR“ užrašas, menantis atlikėjo filosofiją bei išorinėje kedų dalyje įamžinta data, simbolizuojanti 2014 MOBO Awards laimėtą apdovanojimą. Po greito silueto išpirkimo ir Skepta išreikšto pasipiktinimo parduotuves pasiekė stambesnės kedų partijos. Jos leido didesniam gerbėjų ratui, nuo pat Niujorko iki Sidnėjaus, apsiauti grime’ą ant kojų be keblių raffle loterijų.

ASAP Rocky x Under Armour SRLo

Paradoksalu, kad nemažai hiphopo hitų sukuriantys bei savo draugyste apjungiantys ištisus žemynus Skepta ir ASAP Rocky tą patį mėnesį išleidžia du visiškai skirtingus, svarbų vaidmenį kedų kultūroje atliksiančius siluetus. Kartu su UA jėgas suvienijęs ir Niujorką atstovaujantis ASAP Rocky šįkart atiduoda duoklę ištisai riedlentininkų bendruomenei. SRLo debiutas jau kurį laiką buvo siejamas su naujausiu atlikėjo albumu „TESTING“. Lygiu padu bei storu liežuvėliu pasižymintys skate shoes prieš ~15 metų buvo užvaldę visą pasaulį, bet iškylant naujoms tendencijoms jų populiarumas išblėso. Panašu, kad reperis pasinaudojo sugrįžusiu masyvių batų trendu ir pristatė vieną ikoniškiausių jo atšakų — bulky skate shoes. Rugsėjo 14-ąją debiutavęs AWGE x UA SRLo modelis yra tikslingai auditorijai skirta dviejų stilių sintezė, potencialiai diktuosianti ateities kedų kultūros tendencijas plačiosioms masėms.

Air Jordan V NRG „Grape“ aka „Fresh Prince“

JAV aktorius Will Smith yra visiems puikiai žinomas dėl savo charizmos. Svarbia 90-ųjų vakarų pop kultūros dalimi tapęs aktoriaus debiutinis serialas „The Fresh Prince of Bel-Air“ ne tik paklojo pamatus iki šiol trunkančiai sėkmingai Smith’o karjerai, bet ir 90-aisiais įsitvirtinusiam kedų avėjimo stiliui. Aktoriaus 50-ojo gimtadienio proga išleisti Air Jordan V NRG „Grape“, kuriuos jis avėjo daugumoje serialo scenų, dar vadinami AJ5 NRG „Fresh Prince“. Siluetas pasižymi baltos odos viršumi, kontrastingu padu ir… jis neturi raištelių. Taip, būtent tokie buvo vieni iš 90-ųjų pop kultūros avalynės avėjimo kriterijų. Juos į urbanistinių stileivų akiratį rugsėjo 25-ąją sugrąžinę kedai ne tik užsitarnavo vietą sneakerhead’ų kolekcijose, bet ir priminė juokingas, daugumai užmirštas, pop vakarėlių akimirkas.

Dragon Ball Z x adidas „Goku + Frieza“

Pirmoji, ištisus metus sneakerhead’ų bendruomenę naujienų papildymais drebinusios DBZ x adidas kolekcijos dalis pagaliau atkeliavo. Ištisos kartos prisimena laikus, kuomet grįždami iš pamokų, nusiaudami kedus skubėdavo prie televizorių ekranų žiūrėti istorinį „Dragon Ball Z“ animacinį serialą. DBZ x adidas kolekcija tapo viena geidžiamiausių, sėkmingiausių, stipriu hype’u apsuptų metų kolaboracijų, nors savo debiuto sulaukė tik dvi pirmosios animacinio serialo veikėjų interpretacijos. Naujausias adidas technologijas bei klasikinio charakterio siluetus apjungiantis „Goku + Frieza“ duetas, debiutavęs rugsėjo 29-ąją, buvo žaibiškai išpirktas. Todėl belieka laukti sekančių DBZ x adidas kolekcijos naujienų.

Rudens pradžia kedų kultūrai ne tik buvo daug žadanti, bet ir pilna netikėtų, vietą sneaker’ių istorijoje užsitarnavusių kolaboracijų. Spalio mėnesis nusimato išties įdomus, todėl apžvelgusiems rugsėjo svarbiausiųjų penketuką patariame sekti naujienas ne tik mūsų Facebook puslapyje, bet ir apžvelgti žvarbiems orams pritaikytus Livestock x adidas Consortium bendradarbiavimo siluetus.

Rekomenduojami straipsniai