ISTORIJA: Reebok InstaPump Fury

“Transformerio batai”, “tie kur su skylėm, ateivio” arba “kedai iš ateities” – tai tik keli į atmintį įstrigę epitetai, kuriais buvo bandoma apibūdinti vieną iš keisčiausių serijinių retro Reebok kedų. Futuristinė išvaizda reikalauja kieto pavadinimo – esu įsitikinęs, jog taip galvojo pats dizaineris Steven Smith, ant languoto popieriaus lapo braižydamas Reebok Insta Pump Fury linijas. Kosminiai kedai nebuvo pirmieji Steve Smith sukurti runner’iai. Kūrybos karjeros atskaitos taškas padėtas New Balance kompanijoje, kurioje sudizaininti šiandien labai aktualūs (ir taip pat azijoje populiarūs) 574, 676, 997, 1500 ir dar keli kedų modeliai. Insta Pump Fury siluetas ir dizainas toli gražu nebuvo susapnuotas. Tai ilgo ir kruopštaus darbo pasekmė neapsiėjusi be kūrybiškumo. Steve puikiai suprato, kad įkvėpimo reikia ieškoti visų laikų inovacijų epicentre – aviacijoje. Svoriui sumažinti naudojamos anglies pluošto detalės, o judančias detales (raištelius) keičia oru prisipildančios angos. 1994-ais sukurtas futuristinis dizainas savo laikmečiui buvo per anksti, žmonės dar nebuvo pasiruošę jo priimti, todėl kedai ilgą laiką nematė ryškios dienos šviesos ir nebuvo švitinami fotoaparatų blykstėmis.


steve smith
Steve Smith

Jokios nuostabos, jog pats modelis populiarus kedų kolekcionierių ir gatvės mados vaikų tarpe, tačiau šiek tiek keista, kad dėmesio susilaukia ir iš žmonių grupės, kuriai dvi pastarosios veiklos nėra aktualios. Kaip ir visame Pasaulyje Hong Konge mados naujienas ir trendus sugalvoja (o tiksliau parodo visuomenei) vietinės reikšmės įžymybės. Kanye ir jo Jeezy kolekcijos veda iš proto ne tik vietinius bet ir likusią dalį Planetos gyventojų, o HK gyventojams mielesnis ir artimesnis už Kanye yra korėjietiškos dramos aktorius Kim Soo-hyun. Nuotraukos geltonojoje spaudoje ir paruošta soc. medijos kampanija nukreipta į tikslinę auditoriją. Žodžiu, tvarkingai apsirengęs ir su Reebokais. Japonijoje didelę įtaką keistų batų populiarumui daro vietiniai brandai iš Tokijaus. BAPE, Mastermind Japan, BEAMS – visi turi išleidę bent po vieną collab’ą su Reebok Insta Pump Fury. Minėti prekiniai ženklai (ir dar daugiau yra nepaminėtų) yra užsitarnavę vardą entuziastų tarpe, tad šie nieko nelaukdami (neskaitant to, kad tenka palaukti apie 28 valandas eilėse prie parduotuvės) griebia nuo lentynų šviežiausius collab’us.


 


Reebok reklaminė komunikacija su pasauliu naudojama gudriai ir įdomiai. Vienas iš labiausiai išsiskiriančių personažų alternatyvioje muzikoje yra Islandijos kilmės atlikėja Björk. Jos nepastovumas, spindesys ir skleidžiama energija pakerėjo milijonus gerbėjų, o Reebok tai puikiai suprato ir pasirinko būtent ją, kaip asmenybę prie kurios dera kosminio dizaino bėgimo bateliai. Analoginė situacija atsitiko ir su amerikiečių kilmės legendiniu atlikėju ir “Walk This Way” gabalo savininku, kuris savo balso tembru palieka šiurpą ant kūno. Steven Tyler taip pat buvo apautas Insta Pump Fury OG, maždaug 1994-95 metais, o jis juk skamba visoje Planetoje. Chanel ir Fendi gerbėjai kosminius batelius jau yra kažkur matę, tik neatsimena kur. Taip taip, pats ponas Karl Lagerfield šį modelį buvo pasirinkęs 2001-ais Summer/Spring Chanel kolekcijos pristatymui Paryžiuje.


 


Tuo tarpu žvalgantis aplinkui teks pasistengti ir smarkiai primerkti akį kol bus galima įžiūrėti Insta Pump Fury pas ką nors ant kojos. Lietuviai į juos reaguoja kaip ir mano draugai į anyžinius saldainius – arba dievina arba nekenčia. Ir ta dalis kuri dievina yra kur kas mažesnė.


 

 

Rekomenduojami straipsniai