Visa tiesa apie Saucony ir GRID 9000 kedų modelį

1898 metais įkurta amerikiečių kompanija Saucony skaičiuoja jau kiek daugiau nei 100 metų istoriją. Saucony prekės ženklo užuomazgos prasidėjo nuo bėgimo batelių, kurie dabar atrodo itin primityviai ir labiau primena odos gabalėlį su spygliais ant pado, nei tai, ką šiandien Saucony supakuoja į dėžes savo ištikimiems gerbėjams. Šimtmetį tobulintos technologijos ir dizainas užkariavo ne tik profesionalių bėgikų širdis, bet ir stilingiausių miestų gatves.

Saucony gali didžiuotis ilgu sąrašu bėgimo ir laisvalaikio kedų, todėl kompanija padalino juos į skirtingas linijas. Viena iš linijų „Runing shoes“ yra tik bėgimui skirti kedai, kurie skirstomi į dar dar 5 kategorijas pagal tai koks yra bėgimo paviršius ar intensyvumas. Kita linija — „Saucony Originals“. Jai priklauso seniausi kompanijos gaminami kedai, kurie yra pritaikyti miesto gatvėms, bet ne profesionaliam bėgimui. Originals linijai taip pat priklauso ir vienas labiausiai technologiškai pažengęs modelis Saucony GRID 9000.

GRID technologiją Saucony sukūrė 1991 metais, kai siekti aukščiausio techniškumo lygio buvo būtina bet kuriai sportinę avalynę gamininančiai kompanijai. Technologija veikė panašiai kaip teniso raketė: iš Hytrel siūlų austas sluoksnis pade neleidžia kojai labai stipriai atsitrenkti į bėgimo paviršių, tuo pačiu technologija padeda bėgikui lengviau atsispirti. 90-aisiais šis neįprastas padas patenkino bėgikų lūkesčius ne tik dėl patogumo, bet ir už konkurentus pranašesniu, mažesniu svoriu. Tiesa, pirmiausia, ši technologija buvo pritaikyta kitame kedų modelyje — Saucony SD.

Saucony GRID 9000 dienos šviesą išvydo tik 1994-ais. Tai pirmasis modelis, kuris sujungė naujausią GRID technologiją ir retro kedų siluetą. Pastarasis buvo pasiskolintas iš Saucony Shadow kedų. GRID technologija pade buvo naudojama jau 3 metus, Saucony SD modelyje. Tačiau modelio pirmtakas tikrai negalėjo puikuotis tokiais aukštais pardavimais kaip GRID 9000. Tai lėmė, jog kedai į prekybą buvo paleisti tuomet, kai bėgimas buvo vienas iš populiariausių sportų. Saucony GRID 9000 batai bėgikams siūlė ne tik patogumą, bet ir išskirtinumą. Retro siluetas traukė akį savo paprastumu, kuris atrodė išskirtinai tarp futuristiškų ir didelių kedų, tokių kaip Nike ar adidas, kurie buvo itin populiarūs 90-aisias.

Bėgant laikui Saucony technologai ir dizaineriai vis tobulino bėgimo batelius, todėl GRID 9000 modelis tapo nebe toks populiarus tarp bėgikų. Modelio gerbėjais tapo žmonės, kurie ieškojo kedų kasdieniam nešiojimui. Saucony susidūrė su netikėtu uždaviniu, mat tuo metu gamino tik bėgimui skirtus kedus, tačiau negalėjo atsisakyti GRID 9000 teikiamų pajamų. Taip gimė Saucony Originals linija, kurios pradininku tapo GRID 9000 modelis. Su Originals linija atgimė ir tokie modeliai kaip Saucony Jazz ar Shadow. Jų grįžimas nustūmė GRID 9000 į šešėlį ir galiausiai šis modelis per metus susilaukdavo vos poros spalvinių variantų.

Viskas pasikeitė 2012 metais, kuomet žinoma amerikiečių parduotuvė Bodega nusprendė bendradarbiauti su Saucony. Daug siekėjų ir pirkėjų turintis Bostono boutique’as atkreipė kedų entuziastų dėmesį į primirštus Saucony GRID 9000 kedus „Elite“ leidime. Didelės įtakos modelio grįžimui turėjo ir tai, kad minėtas leidimas buvo ribotas iki 300 porų. Po šio leidimo sekė sėkmingas sneaker’ių sugrįžimas ir į plačiąją rinką.

Šiandien Saucony kompanija leidžia net keletą GRID 9000 spalvinių variantų. Šį siluetą noriai renkasi daugelis dizainerių norinčių kolaboracijos su Saucony. Prie Saucony GRID 9000 modelio rankas yra prikišę tokios žinomos parduotuvės kaip END., Sneakersnstuff, Bodega, Extra Butter ir daugelis kitų. Bendru darbu, kuriame naudojami GRID 9000 kedai didžiuojasi ir tinklaraštis Sneaker Freaker.

Rekomenduojami straipsniai