FRIDAY FUN | Tvarios ateities link — adidas Futurecraft Loop antrasis etapas

Nuo balandžio mėnesio startavusio Futurecraft Loop projekto praėjo jau aštuoni mėnesiai, kas reiškia antrojo etapo pradžią. 100% perdirbamus kedus siekiančiame sukurti projekte pagaminti kedai buvo išsiųsti dviems šimtams žmonių, o dabar visi tie kedai grįžo atgal į adidas rankas. Kompanija batus išvalė, išlydė ir gautą medžiagą panaudojo naujų kedų dalims sukurti. Dalys kurių nepavyko perkurti iš perdirbtos medžiagos buvo pagamintos iš naujo TPU gelio.

Bendra batų išvaizda išlieka panaši į UltraBOOST, tačiau visiškai baltą pirmųjų Futurecraft Loop marginimą pakeičia baltos ir tamsiai mėlynos spalvų derinys, kuriuo siekiama parodyti perdirbimo proceso lankstumą — kad net perdirbta avalynė gali būti nudažyta nauja spalva. Visos naujų kedų poros bus išsiųstos tiems patiems dviems šimtams žmonių tolesniam avėjimui, o po kiek laiko bus ir vėl surinktos atgal trečiąjam perdirbimo etapui.

Nors senieji batai sudaro vos 9% naujųjų, galutinis adidas tikslas yra sukurti kedus iš 100% perdirbto pluošto. Gamintojas neslepia, jog iki masinės gamybos dar laukia ilgas kelias, o parduotuves Futurecraft Loop kedai pasieks tik 2021 pavasario/vasaros sezonu. Norintiems įsigilinti į šių kedų filosofiją ir gamybos procesą siūlome paskaityti pirmąjį Futurecraft Loop straipsnį.

Rekomenduojami straipsniai