SNEAKER GUIDE | Japoniškas minimalizmas ir tradicijų puoselėjimas

Tęsiant kelionę aplink gaublį ieškant svarbiausių bei įdomiausių kedų gamintojų pasiekiame vadinamąjį tekančios saulės kraštą — Japoniją. Šioje saloje kedų gamintojų tikrai netrūksta, tad trumpai apžvelgsime labiausiai dėmesio vertus grynakraujus japonų kūrinius.

Paradise Rubber Athletic Shoes

Vos prieš 4 metus įkurta kompanija dar nepasiekė didelio populiarumo, tačiau jau dabar siūlo netradicinius sprendimus — originaliausias PRAS kūrinys neabejotinai yra “Comfy Loafer” verstos odos įsispiriami bateliai vulkanizuotu padu. Nors kompanija jauna, minėtas vulkanizacijos procesas  jiems nesvetimas, mat kedai gaminami 140-ies metų istoriją turinčiame fabrike Kurume mieste, Fukuokos prefektūroje. Tuo tarpu tekstilė gaunama iš Okajamos prefektūroje įsikūrusios “Koshima Canvas”. Jaunas, brangus, tačiau nei kokybe nei stiliumi nenuvilsiantis brand’as.

Onitsuka Tiger

Daugelio žinomas, bet ne kiekvieno išbandytas Onitsuka Tiger brand’as buvo įkurtas 1949-aisiais, tuo metu 32-ejų buvusio Kihachiro Onitsuka. Nors tai pirmasis japonų sportinės avalynės gamintojas, pagrindinė Kihachiro idėja nebuvo vien pelnas — labiau už viską jis norėjo skatinti jaunimo savigarbą bei pasitikėjimą savimi per sportinę veiklą, tuo pačiu tvirtai tikėdamas, kad fizinė veikla padės vystyti žmonių bendruomeniškumą. Nors viskas prasidėjo nuo tekstilinių krepšinio kedų, populiariausiu Onitsuka Tiger siluetu išlieka Mexico 66, pasirodęs net populiarioje kino juostoje Kill Bill. Nuo šių kedų importavimo savo karjerą pradėjo Nike įkūrėjai Bill Bowerman ir Phil Knight, taip pat būtent iš Onitsuka Tiger vėliau kilo globali kompanija ASICS.

Hender Scheme

Iš visko, apie ką esame rašę, nuo kedų labiausiai nutolę yra Hender Scheme kūriniai. Ši japonų kompanija išpopuliarėjo 2015-aisiais, pristastę savo Air Jordan IV versiją, pasiūtą iš nedažytos odos ir primenančią apie tradicinę batsiuvystę. Nuo to laiko ši kompanija labiausiai tuo ir pagarsėjo — tradicinės batsiuvystės įdirbiu perkurtais ikoniškais kedų siluetais. Kiekviena rankomis pasiūta Hender Scheme batelių pora kainuoja apie 1000 JAV dolerių — tiek mokėti pasiryš toli gražu ne kiekvienas, mat dėl natūralios odos savybių kedai/batai laikui bėgant tamsėja ir įgauna neišvengiamų natūralaus dėvėjimo žymių, kurios palyginti tik mažai daliai žmonių suteikia džiaugsmo ir visgi didžiąjai daugiau nusivylimo.

Rekomenduojami straipsniai