SNEAKER GUIDE | Kaip tinkamai pasirinkti sportinę avalynę žvarbiai 2019-ų žiemai?

Tvirti odiniai batai su kailiniu pamušalu (arba be jo) ko gero daugeliui yra pirmas į galvą šaunantis dalykas vėstant orams, tačiau nei šlapiais rudens, nei šaltais žiemos orais nebūtina avėti nepatogių arba įpareigojančių batų. Vis daugiau alternatyvų pasiūlo kedų pasaulis, tad šįkart apžvelgsime tris esminius kedų tipus, kuriais remiantis bus paprasčiau nenušalti kojų avint kedus kiaurą žiemą.

Labai svarbu — tinkamas medžiagų pasirinkimas

Suprantama, jog iš tinklelio pagaminti kedai nėra geras pasirinkimas žiemai. Ypač tiems, kas tai patyrė savo kailiu — net jei vasarą avėti kedai atrodė šiltais, žiemą tikrai pajuto, kad tinklelio viršus leidžia orui laisvai cirkuliuoti aplink pėdas. Geriausia žiemai rinktis kedus iš lygios arba verstos odos, o jei dairotės į kedus su sintetinėmis medžiagomis, atkreipkite dėmesį į jų atsparumą vandeniui — tai turėtų būti vienas iš prioritetų renkantis žieminę avalynę. Kaip vandeniui pralaidžių audinių alternatyva gali būti naudojami nano impregnantai neleisiantys tirpstančiam sniegui prasiskverbti pro batų išorę.

Ne ką mažiau svarbu — gilesnis pado protektorius ir storas padas

Renkantis batus rudeniui bei žiemai svarbu atkreipti dėmesį ir į padą. Kadangi tiek putos, tiek gumos padai traukia šaltį, geriausia rinktis kedus storesniu padu. Žinoma, tai nesustabdys į pėdas keliaujančio šalčio, tačiau šaltos žemės nejusite su kiekvienu žingsniu ar trumpu sustojimu. Šioje situacijoje taip pat gali pagelbėti papildomi vidpadžiai iš vilnos su folijos pagrindu, atstumiantys šaltį bei šildantys pėdas.

Ne mažiau svarbus ir pado protektorius — slidinėti šaligatviais su lygų padą turinčiais kedais nėra smagu bei kyla rizika susižeisti. Tai yra vienas iš pagrindinių dalykų, į kurį atkreipia dėmesį kedų gamintojai kurdami žiemai skirtus batus. Pavyzdžiui, Nike Air Force 1 Duckboot turi gilesnį pado protektorių už paprastus Air Force 1 sneaker’ius. Taip pat kai kurie ir įprasti, žiemai specialiai nepritaikyti, kedų modeliai pasižymi giliu padu, tad tokiais atvejais užteks apsirūpinti šiltomis kojinėmis.

Drėgmei atsparios ir šilumą sulaikančios technologijos

Paprastai, kalbėdami apie technologijas keduose, užsimename apie Nike Air, adidas BOOST ar kažką panašaus, tačiau renkantis žieminius batus tai neturėtų būti prioritetas. Naudingiausia technologija, kurią gali turėti rudenį/žiemą avimi kedai yra Gore-Tex membrana — ji leidžia išgaruoti prakaitui vidinėje pusėje, tačiau nepraleidžia vandens iš išorės. Tai ne tik išlaiko pėdas sausas, bet ir leidžia joms kvėpuoti, kas yra itin svarbu, ypač jei nenusiaunate batų visą dieną.

Rekomenduojami straipsniai