SNEAKER GUIDE | Linkėjimai iš pietų — geriausi ir dižiausi Pietų Europos kedų gamintojai

Superga

Daugeliui žinoma ar bent matyta kompanija šiame gide be abejonės yra Superga. Šis brand’as gimė 1911-aisiais Turine, Italijoje, tai Walter Martiny pradėjo gaminti batus guminiu padu. Žinomiausią savo modelį — 2750 — Superga pristatė 1925-aisiais, pradėdama gaminti tekstilinius kedus vulkanizuotu padu. Nors technologija jau buvo plačiai paplitusi po visą pasaulį, iki šių dienų nepakitęs Supega 2750 dizainas išlieka vienu išskirtiniausių vulkanizuotos avalynės pavyzdžių.

Nuo 1934-ųjų Superga stengėsi įsilieti tiek į sportinės, tiek į laisvalaikio avalynės scenas, tačiau dabar apsistojo tik ties aušktos kokybės laisvalaikio kedais. Istorinis italų brand’as pasiekė Amerikos krantus tik 2011-aisiais, Steve Madden dėka, o 2012-aisiais buvo atidaryta ir pirmoji šio brand’o parduotuvė JAV, Niujorke.

Golden Goose Deluxe Brand

Už GGDB trumpinamo gamintojo pavadinimo slypi Francesca Rinaldo ir Alessandro Gallo — du jauni dizaineriai iš Venecijos, kurie iki kedų kompanijos įkūrimo neturėjo nieko bendro su mados pasauliu. Nuo pat pradžios Golden Goose stengėsi išsiskirti iš minios inovatyviais, tačiau gana tradiciškais ir meistriškais produktų sprendimais. Prie populiarėjimo prisidėjo ir kruopščiai atrenkamos produktų demonstravimo vietos.

Pats išskirtiniausias GGDB bruožas yra tas, kad ši kompanija siūlo kedus, kurie atrodo kaip gerokai avėti batai. Kruopščiai rankomis apdirbtų kedų kainos prasideda nuo maždaug 300€, priklausomai nuo modelio, medžiagų ir specialaus apdirbimo. Laikui bėgant Golden Goose taip pat pradėjo siūlyti ir drabužius bei aksesuarus, užpildančius klientų spintas kedams derančia atmosfera.

Joma

Joma buvo įkurta 1965-aisiais Ispnijoje kaip kasdienės avalynės gamintoja, tačiau neilgai trukus kompanija nusprendė specializuotis sportinės avalynės produkcijoje ir prekyboje. Po santykinai sėkmingo starto, Joma nusprendė įsilieti į futbolo avalynės lauką, kas padėjo šiai kompanijai tapti futbolo avalynės lydere Ispanijoje, o vėliau ir už jos ribų. Dabar Joma produkcija parduodama daugiau nei 70 šalių, o pati kompanija patenka į didžiausių pasaulyje kedų gamintojų top 10.

Dabar Joma remia daugybę viso pasaulio futbolo klubų, taip pat gamina batus bei drabužius laisvalaikiui, futbolui ir kitoms sporto šakoms. Kainos atžvilgiu visa tai yra stebėtinai įperkama.

Rekomenduojami straipsniai