Tobula haute-couture ir streetwear pusiausvyra — Dior x Air Jordan 1 High OG

Praėjusią savaitę Majamyje pristatyta Dior Pre-Fall 2020 kolekcija savo ekstravagantiškumu ir neįtikėtinai skoningu aukštosios mados ir gatvės kultūros sugretinimu nepaliko abejingų. Vienu daugiausiai dėmesio susilaukusių kolekcijos objektų tapo Dior x Jordan Brand Air Jordan 1 High OG, pasirodysiantys 35-ojo šio kedų modelio jubiliejaus metais.

Iškeliant 1985-ųjų krepšinio ikoną į naujas aukštumas, Dior collab’e geriausios kedų savybės balansuojamos su Prancūziškomis haute-couture tradicijomis. Išlaikant tipinį AJ1 spalvų blokavimo metodą, minkštos balta odos pirmasis sluoksnis yra perdengiamas vienu pirmųjų Dior atspalvių, “Dior Grey” — sukurtu 1947-aisiais ir simbolizuojančiu apsiniaukusį dangų virš Christian Dior vaikystės namų. Branding’as čia yra tik dar vienas dalykas, parodantis, jog šie batai yra daugiau Dior nei Jordan Brand kūrinys — swoosh logotipai išmarginti Dior Oblique motyvu, ant raištelių atlapų įsitaisiusį sparnų logotipą puošia užrašas “AIR DIOR”, o ant liežuvio Nike Air logotipas pakeistas į Dior Air.

“Mėgstu maišyti skirtingus pasaulius, skirtingas idėjas — Jordan Brand ir Dior abu simbolizuoja absoliutų meistriškumą savo laukuose. Suburti juos kartu šiame ypatingame collab’e, tai pasiūlyti kažką jaudinančio ir iš tikro naujo,” — sako Kim Jones, Dior vyrų kolekcijų kūrybos vadovas.

Italijoje pagaminti kedai pasižymės ne tik įspūdingos istorijos ir meistriškumo perteikimu, bet ir tobulu dėmesiu detalėms — sidabriniai raištelių galiukai pažymėti žodžiu “DIOR”, o minėtasis Dior Oblique motyvas atsiduria vienspalviu pavidalu ant liežuvio ir net yra išlazeriuotas ant vidpadžių. Paskutinis potėpis — skaidrus padas, po kuriuo slypi brand’ų pavadinimai. Dior x Air Jordan 1 High OG bus parduodami išskirtinai Dior parduotuvėse kitų metų balandį. Viso bus pagaminta 8500 AJ1 High bei 4700 AJ1 Low porų, o numatoma pardavimo kaina —  net 2000 žadą atimančių JAV dolerių.

Rekomenduojami straipsniai