TUESDAY NEWS | Bėgimą smėliu imituojantis adidas kedų konceptas

adidas bendradarbiavimas su ArtCenter College of Design pristato pirmuosius vaisius — Aarish Netarwala dizaino kedus, imituojančius bėgimą smėliu. Pasak kūrėjo, bėgimas smėliu leidžia patirti intensyvesnę treniruotę per trumpesnį laiką. Tačiau tai nėra vienintelė priežastis šio koncepto atsiradimui.

Netarwala kūrybos procesas prasidėjo nuo apsilankymo Manhattan Beach, Kalifornijoje, kur nemaža dalis sportininkų treniruojasi bėgdami į stačias kopas. Kojoms smengant gylyn į smėlį, kilti aukštyn nėra lengva, tad dizaineris pradėjo  galvoti kokia tokių treniruočių nauda ir kaip tai galima perkelti į batus, kad ir žmonės negyvenantys šalia stačių paplūdimio kopų galėtų patirti nors šiek tiek panašias treniruotes.

Galiausiai sukurtų kedų, pavadintų Grit, esmė yra treniruotei išnaudojamos energijos padidinimas, labiau varginantis kojų raumenis. Kitaip tariant — kai šių kedų padas paliečia žemę, jis susispaudžia ir sugeria visą energiją, negrąžindamas jos bėgikui. Batų konstrukcija gan paprasta, tačiau itin moderni — ją sudaro Primeknit audinio kojinė bei 3D spausdintas padas iš elastingo bei dėvėjimuisi atsparaus poliuretano.

Rekomenduojami straipsniai