Lukas Misiukevičius aka RapIsCool apie sneaker’ių tendencijas Lietuvoje

Ramaus būdo ir bereikalingo dėmesio į save neatkreipiantis — toks iš pirmo įspūdžio yra Lukas Misiukevičius. Kai kas atsimena Luką kaip RAP IS COOL vakarėlių Soul Box bare DJ, kiti Luką pažįsta kaip Hockey Punks ledo ritulio komandos narį. Treti Luką žino kaip ENTER reklaminės agentūros kolegą. MES Luką pažįstame kaip sneaker’ių entuziastą, todėl ir kalbiname temomis susijusiomis su sneaker’iais ir jų kultūra Lietuvoje.

Lukas online: instagram / facebook  / mixcloud

Prisistatyk taip, lyg tavęs niekas nepažinotų.
Aš esu Lukas. Dirbu skaitmeninėje reklamos agentūroje. Laisvalaikiu fotografuoju, domiuosi repu ir, žinoma, kedais.

Domėjimasis kedais nėra dažnai sutinkamas užsiėmimas. Kaip atradai šį pomėgį?
Mano susidomėjimą sudaro keli lygiai — visų pirma vaikystėje mane įkvėpė NBA krepšinis, o tiksliau žaidėjų avima avalynė. Visuomet stebėdavau su kokia avalynę tuo metu žaidžia žaidėjai ir bandydavau juos atkartoti.
Antras susidomėjimo lygis atėjo ties “repo banga”, kuomet pradėjau domėtis repo muzika ir stebėti ką avi atlikėjai per MTV ir VIVA klipus. Be abejonės buvau susižavėjęs šurmuliu, kurį sukėlė RUN-DMC ir Adidas Superstar — šie įvykiai dar labiau paskatino domėtis repo muzika ir sneaker’iais.
Trečiasis susidomėjimo lygis buvo susijęs su SPRINGS parduotuvės atsidarymu. Tai buvo pirmoji parduotuvė Lietuvoje, kuri pradėjo kalbėti apie sneaker’ius apskritai kaip apie laisvalaikio, o ne vien sporto avalynę.

Kokią porą įsigijai, kai pasiekei trečiąjį susidomėjimo lygį?
Būtent tada, kai atsidarė SPRINGS, įsigijau New Balance 574 su kuriais šunį vedžioju iki pat šiol. Juos labai lengva prižiūrėti, todėl vis dar atrodo kaip nauji.

Gal pameni savo pirmąją kedų porą apskritai?
Manau tai buvo Adidas Superstar arba tuo metu juos dar vadindavome “oldskūlais”. Juos įsigijau pakliuvęs į repo bangas maždaug 2001/02-ais metais. Tuomet ir pradėjau daugiau domėtis kedais. Bendrai kalbant, visuomet domiuosi man patinkančiais dalykais ne vien paviršutiniškai, bet ir įsigilindamas. Mėgstu žinoti jų istorijas, tarkim kokie buvo pirmieji kašio kedai ir panašiai. Todėl dar turėjau ir kelias Nike Dunk poras ir Nike Blazer.

Kiekis ar kokybė?
Iš pat pradžių, kai tik pradėjau rimčiau domėtis, tuomet pirkdavau daug ir visko. Ypač jeigu sumedžiodavau kur nors ką nors už gerą kainą ir netgi negalvojant ar tikrai juos avėsiu, vis tiek nusipirkdavau. Su laiku tapau išrankesnis ir atėjo suvokimas, jog nebe kiekvienos poros noriu ir ne visas poras sutalpinsiu namuose. Daug nebenešiojamų kedų atidaviau draugams ar seneliams taip palikdamas vietos atsinaujinimams.

_DSC1055

Pagal kokius kriterijus pasirenki mėgstamus sneaker’ius?
Visų pirma, tai sneaker’ius perku nešiojimui, o ne saugojimui. Nėra konkretaus ir vieno kriterijaus, ir visai nesvarbu iš ko sneaker’iai pagaminti, ar iš odos ar tinklelio. Renkuosi labiau dėl estetinės pusės. Nors ir turiu Nike Air Jordan 1, kuriuose yra daug raudonos spalvos, kasdienai labiau renkuosi neutralesnes spalvas, nei rėkiančias. Taip pat man svarbu konceptas. Gali būti ne pati įspūdingiausia išvaizda, bet jeigu bus įdomus konceptas tuomet patrauks mano dėmesį, kaip pavyzdžiui Kendrick Lamar ir Reebok kolaboracija “Bloods and Crips”.

Ar derini sneaker’ius prie aprangos?
Kaip kada. Jeigu turiu laiko tuomet išsirenku batus ir tada derinu ką prie jų apsirengti. Jeigu skubu, tuomet apsirengiu bet ką kas pakliūna po ranka ir tada sugalvoju ką autis. Kad ir ką apsirengčiau, visada rasiu ką apsiauti. Didelio galvos skausmo tikrai neturiu ir nesusidedu iš vakaro outfit’o komplekto šalia lovos (juokiasi).

Mūsų manymu tu priklausai sneaker’ių kultūrai. Kokia tavo nuomonė apie šią kultūrą šioje šalyje?
Kaip ir ankščiau minėjau — pats dirbu reklamos srityje. Beveik 15 iš 20 mano kolegų bent paviršutiniškai domisi sneaker’iais. Iš to galima daryti išvadas, jog kedų kultūra Lietuvoje yra ir ji stipriai plečiasi. Tam didelę įtaką turi atsidarinėjančios naujos parduotuvės — tokiu būdu masės žmonių sužino apie naujus sneaker’ius net jeigu jie prieš tai neturėjo jokio noro su tuo susidurti. Žinoma, tokie kaip mes, kurie pamišę diggin’a sneaker’ius kol kas vienetai, tačiau, manau, mes einame geresnių laikų link.

_DSC1054

Tavo manymu: kas šiuo metu yra tendencija sneaker’iuose?
Šiuo metu yra devyniasdešimtųjų sugrįžimas. Viskas kas susiję su 90-ais yra dabartinė tendencija, taip pat ir sneaker’iai. Pagrindiniai sneaker’ių gamintojai šiuo metu prikėlinėja senus modelius ir juos pateikia sumiksuotus su naujomis technologijomis. Deja, bet Lietuvoje mažai pastebiu ką nors įdomaus. Atrodo, kad mūsų tendencijos nepaliečia arba paliečia, bet jau gerokai pavėlavusios.

Kaip prižiūri savo sneaker’ius?
Visų pirma, tai stengiuosi neklampoti purvuose. Nebent tai būtų festivalis ir nebent esu su jau purvinais savo Adidas ZX 750 “Mud”, bet net ir juos stengiuosi saugoti nuo tikrojo purvo. Su purvinais sneaker’iais iš namų nekeliu kojos, jeigu reikia nusivalau drėgna servetėle arba nuvalau kruopščiau šepetėliu. Skiriu tam laiko, tačiau nesu apsėstas švaros.

Sekantys sneaker’iai sąraše?
Labai norėčiau ko nors iš naujos Adidas Equipment serijos, ypač su Boost padu. Man jie labai fresh atrodo, siluetas neatsibodęs akiai ir kiek žinau jie labai patogūs.

Patogiausi ir nepatogiausi turimi sneaker’iai?
Nike Air Force 1 Ultra Flyknit. Vieni vartai. Jie man beat’ina bet kokius sneaker’ius patogumu. O nepatogiausi yra Nike Air Jordan 1. Jie galėtų varžytis su Adidas Stan Smith, nors, tiesa, manieji visai patogūs, nes pagaminti iš elnio odos ir yra rankų darbo — tai tikrai turi įtakos patogumui lyginant su įprastais Stan Smith leidimais.

_DSC1087

Beater’iai (arba kedai, kuriuos nešioji dažniausiai)?
Puma R698 x Brooklyn We Go Hard ir tas pats modelis, tik kitas kolabas — Puma R698 x Stampd. Tiek vieną, tiek kitą labai lengva priderinti prie bet kokio outfit’o ir jie labai patogūs.

_DSC1079

Mėgstamiausi?
Turiu vieną tokią porą. Adidas Busenitz Boost. Jie man patinka A, nes Adidas sumiksuoja kelias skirtingas sporto šakas ir pagamina kokius nors įdomius kedus ir B, nes pagaminti futbolo batelių pagrindu. Dažniausiai gaminama iš bėgimo ar krepšinio batelių, o šie pagaminti būtent iš futbolo batelių bazės.

_DSC1106

Keisčiausi?
Kai noriu apsiauti ką nors išskirtinesnio, tuomet renkuosi Adidas ZX 750 “Mud” — jie visuomet patraukia aplinkinių dėmesį ir provokuoja komentarus. Man jie patinka, nes viskas pagaminta rankomis, jų išleista tik 1000 porų ir yra neįtikėtinai patogūs. Ir atrodo labai gražiai.

Dar vieni, pakankamai keisti ir įdomūs yra Nike Air Jordan XIII Flint. Dauguma Air Jordan sneaker’ių nelabai patogūs, tačiau šie yra vieni patogiausių bandytų krepšinio batelių. Man jie patinka dėl “katės akies” hologramos, dėl įdomaus pado išdėstymo, kuris primena panteros pėdą ir šiaip, jie traukia mano akį. Jeigu į krepšinio aikštelę, tai tik su šitais. Į darbą jų neapsiaučiau.

Tavo patarimas tiems, kurie galbūt tik dabar susidomėjo sneaker’iais ir jų kolekcionavimu.
Batai yra skirti nešiojimui. Yra žmonių, kurie juos laiko dėl grožio, kaip kokius paveikslus, bet mano manymu tai yra tiesiog avalynė. Niekada nepirkite to, ko nenešiosite. Prieš perkant kiekvieną porą įsivertinkite ar tikrai norite už ją mokėti atitinkamą pinigų sumą.

Rekomenduojami straipsniai