Nike Air Zoom Generation — dar vienas sugrįžimas į krepšinio aikštelę

2003 buvo neįprasti metai krepšinio batelių gamintojams. Tarp jų – net ir industrijos lyderiui Nike. Tuo metu kompanija pradėjo gaminti Air Jordan’us ką tik karjerą baigusiam Maiklui, tačiau didžioji dalis naujųjų modelių savo populiarumu tiesiog nesugebėjo prilygti Chicago Bulls eros kedams. Palikęs adidas ir pasirašęs kontraktą su Nike, Kobe Bryant’as dar nebuvo išleidęs savo pirmojo vardinio modelio. adidas Tracy McGrady ir Reebok Allen Iverson buvo paklausiausios krepšinio sportbačių linijos. Nike atsakymas — išrinktuoju pramintas 18-metis iš Ohajo, ką tik priglaustas kompanijos už 90 mln. dolerių. 2003 metų spalio 29 dieną, LeBron James’as pirmą kartą žengia ant NBA parketo avėdamas kedus, pavadintus Nike Air Zoom Generation. Nike priima vieną gudriausių dešimtmečio verslo sprendimų.

Dar žinomų kaip LeBron 1 batelių dizainas buvo įkvėptas James’o Hummer H2 visureigio. Pagrindinė naudota technologija — Zoom Air kasmet sugrįždavo Nike LeBron linijoje iki 2009 metų septintojo modelio, kuriam buvo pasirinktas Air Max padas. Pirmojo Zoom Generation kolorito viršutinę dalį sudarė oda, balistinis nailonas bei chromuotas kulnas, atliekantis pėdos stabilizavimo funkciją. Kedams naudotos technologijos ir medžiagos padarė Zoom Generation batelius vienais patogiausių Nike LeBron linijos batelių dar iki šių dienų bei sudarė tobulas sąlygas James’ui atsidurti tarp įtakingiausių vardų krepšinio produktų kategorijoje.

Kedai į Nike parduotuves sugrįžo rugpjūčio 26-ą dieną, tačiau, kaip ir prieš tai išleisti Nike LeBron linijos retro modeliai, itin ribotais kiekiais, už 175 dolerius.

Rekomenduojami straipsniai