Tarp batsiuvystės ir kedų industrijos ribų — adidas Originals x Hender Scheme

Natūralumas, dėmesys detalėms, jaukumas — visa tai rodo, jog odos meistrai sugrįžta naujam sezonui su daugiau karščio nei bet kada anksčiau. Išpopuliarėję kurdami populiarių kedų replikas iš natūraliai dažytos odos, japonai Hender Scheme šių metų rudeniui turi paruošę šimtu procentų originalų collab‘ą su adidas Originals, kurio rezultatai, kaip visuomet — kokybiški, smulkmeniški ir natūralūs.

Prieš porą metų pasklido pasipiktinusių bei (ne)maloniai nustebusių sneakerhead‘ų komentarai apie tai, kaip visiškai šviežias japonų brandas ‘stumdo’ kūno spalvos kedus, kurie net iš tolo primena Air Jordan IV, ir dar už didesnę kainą nei originalių! Po šios bangos Hender Scheme susilaukė daug dėmesio — perkūrė ir kitų kedų siluetus naudodami natūralią odą bei labiau tradicinę bato konstrukciją, reiškiančią odinį padą ir daugiau siūlių nei klijų. Po tiek laiko to, ką daugelis pavadintų akivaizdžiu plagijavimu, ši japonų kompanija pagaliau gavo galimybę oficialiai bendradarbiauti su adidas Originals ir sukurti stulbinančią trijų modelių kolekciją, kuri atspindi Hender Scheme natūralumo idėją ir akivaizdų bei gražų dėvėjimosi procesą. Seriją sudaro trys modeliai — NMD, Superstar ir Micropacer — visi pasiūti iš vegetable-tanned natūralaus dažymo odos, su odiniu padu, kurio patvarumui sustiprinti odą ties kulnu pakeičia guma.

Deja, daugeliui ko gero teks nusivilti — jei įprastų NMD beveik 200€ siekianti etiketė nedžiugino, čia už juos tektų pakloti net 1000 JAV dolerių (maždaug 840€). Kiti modeliai proporcingai pigesni — 950 dolerių už Micropacer bei 900 už Superstar. Jei ir neteks pamatyti jų gyvai, šį japonų stebuklą galite įdėmiai apžiūrėti žemiau.

Rekomenduojami straipsniai