Trys tvarios idėjos, kurios gali virsti menu arba net praktišku rūbu

70-taisiais sukurtas trijų R (reduce, reuse, recycle) hierarchijos konceptas yra labai paprasta ir graži gairė tvariam vartojimui. Mes, Sneaker Spot tinklaraštyje, mėgstame aptarinėti ne tik kedus, bet ir mados tendencijas, tad pasižiūrėkime kaip paminėto principo antroji R raidė — reuse — yra pritaikoma madoje.

 

Vintage denim lab

 

Džinsas yra labai unikali, tvirta ir tekstūra turtinga medžiaga, kuri puikiai tinka būti taisoma ar panaudojama naujam meniniam dizainui. Štai Simona Koncytė veda savo Vintage denim lab prekinį ženklą kuriuo ji antram gyvenimui prikelia džinsinius drabužius. Taip taisyti, redaguoti ar pilnai pasiūti džinsai gauna savo custom potepį ir kuria jaukią pridėtinę vertę rūbo dėvėtojui.

Instagram: www.instagram.com/vintagedenimlab/

 

Denim diaries

 

Denim diaries yra nedidelė parduotuvėlė Vilniuje, kurią turėtų įsiminti visi, kas pamišę dėl mėlynojo medvilnės audinio. Denim diaries komanda rūpinasi žalia upcycling idėja ir prekiauja įdomiais adata bei siūlu sutaisytais ar nenaujais džinsiniais drabužiais ir aksesuarais, tarp kurių yra ir anksčiau paminėtų Vintage denim lab pagamintų darbų.

Instagram: www.instagram.com/denimdiarieslt/

 

Nicole McLaughlin

 

Na, o pabaigai pasižiūrėkime už Lietuvos ribų. Menininkės iš Bostono Nicole McLaughlin darbuose vyrauja kitokia nei anksčiau pažvelgta upcycling vizija. Iš visiems atpažįstamų aplinkos daiktų surinkti ar žinomais logotipais išmarginti N. McLaughlin kūriniai yra unikaliai familiarūs ir nors sukonstruoti rūbai, avalynė ar sandalai yra fiziškai visiškai nepraktiški, menininkės darbai susilaukia daug dėmesio socialinėse medijose dėl jų vizualaus išskirtinumo.

Instagram: www.instagram.com/nicolemclaughlin/

Rekomenduojami straipsniai