Legendomis apraizgytas ir dainomis apdainuotas tarsi antikinės Graikijos mąstytojas, paklojęs pagrindą tolesnei žmonijos kultūrinei raidai. Tai vienas iš sneaker’ių kultūros krikštatėvių už Atlanto pravardžiuojamas “shelltoe”, tuo tarpu vietinėse apylinkėse geriau žinomas kaip “su trimis juostelėmis ir guminiu priekiu” arba “oldskūlai” ir prie nieko neprikibsi, tačiau Adolf Dassler juos pakrikštijo Adidas Superstar. Kol Superstar tapo superžvaigžde, nutekėjo daug vandens.
Adidas kompaniją Adolf Dassler įkūrė norėdamas padėti atletams tobulėti įvairiose sporto šakose, todėl ir sportiniai bateliai buvo naudojami universaliais tikslais, specializuotos avalynės, pvz. krepšiniui, tuo metu nebuvo numatyta. Apie 1960-uosius Vokietijoje krepšinis nesurinkdavo pilnų sporto tribūnų, tačiau reiktų turėti galvoje, kad pokarinė Vokietija buvo stipriai priklausoma nuo JAV ir to pasekoje buvo gaminami tokie modeliai kaip Adidas Allround, neturintys konkrečios paskirties, tačiau dėl aukšto auliuko ir neslidaus pado puikiai tinkantys avėti krepšinio aikštelėje. Dauguma avalynės buvo gaminama iš pigesnių ir lengviau pasiekiamų medžiagų už odą, tačiau JAV įsikūrusiai Adidas būstinei tai nepatiko. Amerikiečiai pasiūlė gaminti premium avalynę iš odos, kuri atlaikytų didelį krepšininkų krūvį aikštelėje. Vokiečiai pasinaudoję patarimu, o gal daugiau nurodymu, Allround modelį pagamino iš odos ir pavadino PRO MODEL, o analogišką versiją žemu auliuku pakrikštijo SUPERGRIP. Abu modeliai iš pažiūros tikrai primena dabartinius Pro Model ir Superstar siluetus, tačiau dar nei vienas jų neturėjo guminio priekio aka shelltoe.
Du pastarieji modeliai buvo puiki paskata toliau eksperimentuoti su naujomis medžiagomis ir dizainu neužmirštant pagrindinio kompanijos tikslo – didinti atletų produktyvumą vardan rezultatų. Adidas pastebėjo, jog žaidžiant tenisą dažnai atliekamas pėdos vilkinimo judesys, kurio pasekoje priekinė batelių dalis ima greitai dėvėtis, nors ir pagaminta iš odos. Šiai problemai išspręsti Adidas sukūrė guminį priekį, kuris turėjo atlaikyti trintį ir padidinti batelių galiojimą. Toks pat konceptas panaudotas ir ties naujaisiais Pro Model ir Supergrip – guminis priekis tiko ne tik teniso aikštelei, bet ir sparčiai Vokietijoje populiarėjančiam krepšiniui. 1968-ais prancūziškame Adidas kataloge šalia rankiniui ir salės futbolui skirtos avalynės pasirodo pirmoji patvirtinta Supergrip versija guminiu priekiu, kuri netrukus pavirs “super žvaigžde”.
Pardavimai 1970-ais didėjo ir nors prekybininkams vis dar buvo leidžiama užsisakyti modelį pardavimui, po truputį Adidas likvidavo Supergrip iš masinės apyvartos ir pradėjo tiekti kaip paramą tik aukštosioms mokykloms. Pastarojo vietą rinkoje 1969-ais užėmė naujas Pro Model dizainas ir žemesnė versija be auliuko – Superstar. Šie modeliai buvo gaminami tik aukščiausios lygos krepšinio atletams, tokiems kaip George Irvine, George Gervin, Rick Barry ir Bob Verga. 1976-ais naudingiausiam NBA žaidėjui Kareem Abdul-Jabbar Adidas pasiūlė vardinius batelius su jo paties atvaizdu ant liežuvėlio. Paprastiems mirtingiesiems įsigyti tokių pat spalvų sneaker’ių beveik nebuvo šansų. Baltos ir mėlynos spalvos derinio niekas negalėjo pardavinėti nei parduotuvėse, nei aukcionuose, o sneaker’ių kolekcionierius tai varė iš proto, tačiau tokiu būdu Prancūzijoje gaminami Superstar’ai pradėjo kilti populiarumo viršūnės link.
1980-ųjų pradžioje Superstar buvo nežymiai modifikuotas, o tiksliau – labiau pritaikytas Amerikos rinkai, kur paklausa augo tarsi ant mielių. Beveik tuo pat metu pietiniame Bronx rajone vystėsi nauja gatvės kultūra, kur buvo būtina avėti ką nors patogaus, praktiško ir, žinoma, fresh. Adidas Superstar atitiko visus “Breakdance Boys” arba “Boogie Down Boys” (vėliau pradėtais vadinti tiesiog B-Boys) reikalavimus. Gatvės šokėją galėjote atpažinti iš sneaker’iuose suvertų storų raištelių; užkritusių Levi’s 511 džinsų po liežuvėliu; turtle neck stiliaus džemperio su išsiuvinėtu komandos pavadinimu per visą nugarą ir Kangol beretės. Žinoma, viskas būtinai turėjo derėti spalviškai – “žaidimo taisyklė Nr. 1”, taip savo atsiminimus dėlioja vienas iš RUN DMC grupės narių Darryl “D.M.C.” McDaniels.
1986-ais Russel “Run” Simons, kartu su dar dviem Run DMC grupės nariais DMC ir Jay išleido gan provokuojantį video su raginimu Adidas kompanijai skirti jiems lygiai 1 milijoną dolerių. Tai buvo pakankamai drąsu, tačiau turint galvoje RUN DMC nuopelnus gamintojui – visiškai realu. Neminint to, kad visi trys grupės nariai nuo galvos iki kojų tiek gatvėje tiek koncertuose vilkėdavo Adidas, jie dar ir dedikavo dainą – My Adidas. Kūrinys tapo absoliučiu hitu JAV, kai tuo tarpu Vokietijoje sėdinčios Adidas galvos net nenutuokė kas vyksta už Atlanto. Tais pačiais metais RUN DMC koncerto metu Philadelphia mieste, daugiau nei 17 000 fanų klykdami kėlė savo shelltoes į orą ir kartu skandavo MY ADIDAS. Vėliau visi Run DMC nariai pradėjo avėti Superstar’us be raištelių, kas buvo laikoma maišto simboliu prieš juodaodžių diskriminaciją ir neteisingai nuteistuosius juodukus, mat prieš užrakinant į belangę atimdavo batų raištelius. Tokiu tikslu Adidas sukūrė modelį pavadinimu Ultrastar, kurį buvo galima patogiai avėti ir be batų raištelių, nes liežuvėlis prisiūtas prie korpuso tampria juosta. Superstar tapo kultu ir gyvenimo būdu, jo norėjo kolekcionieriai, kino aktoriai, roko žvaigždės, DJ’s, krepšininkai ir net skeiteriai.
Įsibėgėjant 90-iesiems, kai pradėjo vystytis riedlenčių kultūra JAV, vis daugiau viešoje erdvėje pasirodydavo foto ir video medžiagos su geriausiais skeiteriais – Kareem Campbell, Keith Hufnagel, Carlos Kenner, Mike Carroll, Joey Bast ir visi turėjo bent po porą Superstar’ų. Vienas kiečiausių devinto dešimtmečio skeiterių Drake Jones galėjo važinėti su bet kokia avalyne taip pat vienodai gerai, tačiau vis tiek dažniausiai rinkdavosi Adidas Superstar dėl stiliaus. Gamintojas neliko nuošalyje ir pasiūlė kelias spalvų ir medžiagų variacijas riedlentininkams ir net vieną modelį pavadino Mark Gonzales vardu Adidas Gonzales. 1997-ųjų Adidas Originals katalogo viršelyje buvo pavaizduotas atliekamas “kick-flip’as”, turint galvoje, kad į Adidas katalogą be priežasties niekas nepakliūna.
Kartu su nauju tūkstantmečiu Superstar ir Promodel išpildymų skaičius tik didėjo, o pačia populiariausia versija pirmo dešimtmečio pradžioje tapo Adidas Superstar II. Buvo galima įsigyti kokių tik nori variacijų – baltos spalvos su gyvatės odos tekstūros juostelėmis, tokius pat tik juodus arba baltus, bet su raudonomis ir mėlynomis juostelėmis, nuspalvintus tarsi JAV vėliava. Tačiau didėjant gaminių kiekiui, pirkėjai pradėjo skųstis kokybe, todėl Adidas pradėjo gaminti Lux versijos modelius, kurie buvo retesni ir kiek brangesni. Vėliau atsirado vis daugiau limited edition modelių, kurie visuomet gaminami mažesniais kiekiais ir jų kokybė dažniausiai būna nepriekaištinga.
2003-aisiais Pasaulį paliko RUN DMC trejeto narys Jam Master Jay, todėl Adidas atminimui paminėti išleido specialią Ultrastar porą, su JMJ logotipu. Visos surinktos lėšos buvo paaukotos į Jason Mizell aka Jam Master Jay fondą.
2005-ais Adidas Superstar modelis suskaičiavo 35 metų jubiliejų, (turint galvoje, kad pats modelis buvo paleistas 1970-ais, nors išties 1969-ais) ir kiekvieniems metams pažymėti buvo išleista po specialią porą. Iš viso 5 skirtingos serijos su specialiomis dedikacijomis. Pirmoji serija “Consortium”, kur kiekvienas modelis priskirtas kartu per ilgus metus bendradarbiavusiems prekės ženklams. Tiesa, pats pirmasis modelis pagamintas atkuriant tikrąjį vintažinį autentiškumą ir su kompanijos įkūrėjo Adi Dassler atvaizdu ant korpuso šono. Kitos 6 vietos skirtos visam Pasaulyje išsidėsčiusioms parduotuvėms ir prekių ženklams Footpatrol, Tate, Undefeated, Union, Neighborhood ir D-Mop. Dauguma modelių riboti iki 300 porų, todėl sukėlė tikrą vajų tarp kedų kolekcionierių. Kai kurie net nakvojo šalia pardavimo taškų gruodžio 31-ąją, kad galėtų gauti savąją porą. Antroji serija “Expression” linija skirta menininkams: Andy Warhol, Captain Tsubasa, Lee Quinones (filmo Wild Style aktorius) , Project Playground, Disney, adicolor ir Upper Playground. Visos poros ribotos iki 4000 porų. Trečioji “Music” serija, kurioje dedikacijos Ian Brown, Rock-a-Fella, Red Hot Chilli Peppers, Underworld, Bad Boy ir Missy Eliot. Visos šios serijos poros ribotos iki 5000 porų. Sekančios dvi “City” ir “Anniversary” serijos neribotos iki tam tikro skaičiaus. Tačiau pats paskutinis, 35 numeriu pažymėtas ir “Top Secret” pavadintas modelis ribotas iki apytiksliai 300 porų. Pastarasis niekuomet nebuvo paleistas į prekybą ir daugiau laikomas kaip “friends&family” prioritetu, įpakuotas į specialų oda aptrauktą dėklą ir pagamintas rankomis naudojant aukščiausios kokybės medžiagas.
2008-ais Adidas paleido senąją Superstar variaciją, kuri buvo gaminama 1980-ais, jos profilis kiek siauresnis ir guminis priekis kitokios tekstūros. Po to bene kiekvienais metais Superstar ar Promodel yra išleidžiama dešimtimis naujais išpildymais ir kolaboracijomis kartu su prekės ženklais iš viso pasaulio. Tačiau SUPERSTAR slepia dar ir daugiau skaičių ir nepapasakotų istorijų. Tai pakankamai retas atvejis, kuomet eiliniai sportbačiai sukėlė tiek sumaišties ir perversmo Pasaulyje ir kaip tikras Antikinės Graikijos mąstytojas, privertė žmones ne išmokti ir perduoti savo žinias, o mąstyti.