Ateitis yra dabar – adidas Futurecraft 4D

Prieš tridešimt ar daugiau metų, niekas  negalvojo, kad 2017-ieji atrodys taip kaip atrodo dabar. Galvodami apie „ateities kedus“, be abejo, įsivaizdavome filmo Atgal į ateitį antroje dalyje matytus Nike Air MAG ar karščiausius devyniasdešimtųjų bėgimo batelius, bet tuo metu tai tebuvo drąsūs sprendimai, padėję kedams atsidurti ten, kur jie yra dabar. Ateitis yra dabar, ir tai įrodo adidas, prieš du metus pristatę Futurecraft 3D, o dabar – Futurecraft 4D batelius, kurie taps pirmaisiais masinę gamybą pasiekusiais batais su 3D spausdintu padu.

Tam, kad pasiektų šį tikslą adidas bendradarbiauja su kompanija Carbon, kuri suteikia sąlygas, tikrąja to žodžio prasme, spausdinti batams. Technologija, žinoma nėra tokia praprasta, kaip gali atrodyti. Įprasti 3D spausdintuvai nėra sukurti masinei produktų gamybai, todėl ieškodami alternatyvų vokiečiai rado Carbon – kompaniją, kuri specializuojasi gamybos procese pavadinimu digital light synthesis. Iš tikro tai yra tas pats 3D spausdinimas, tik labiau tinkamas masinei gamybai ir sukuriantis lygesnį ir švelnesnį vaizdą. Koks jo tikslas? Spausdinant padą 3D spausdintuvu galima išgauti skirtingą medžiagos tankį skirtingose pado vietose, taip pritaikant batelius jų paskirčiai bet kokiam sportui. „Tai įrodys, kad skaitmenizacija gali pasiekti ir gamybos sektorių, pakeisdama būdus, kuriais dalykai yra kuriami ir pristatomi šiomis dienomis.“

Tiksli išleidimo data dar nėra atskleista, tačiau žinoma, kad adidas planuoja išleisti penkis tūkstančius porų Futurecraft 4D dar šiemet. Taip pat tikimasi, kad kitamet bus pagaminta daugiau nei 10 000 šio modelio porų.

 

Rekomenduojami straipsniai