ISTORIJA: adidas Originals NMD R1 OG


Kalbos apie naują žaidėją (na, bent jau kedų žaidimo aikštelėje), nulipdytą iš kelių senolių, rinkoje pasirodžiusių 80-ųjų pradžioje, sklido dar du-penkioliktų pabaigoje. Tačiau tada net akyliausias sneakergeek’as nebūtų galėjęs įvardinti apie ką puse lūpų tarpusavyje šnabždasi adidas fanai. 2016 metų sausio mėnesis Berlyne nuo to paties mėnesio Vilniuje skyrėsi NMD OG porų skaičiumi gatvėse.

Pats laikas Vilniui susipažinti su kedų pasaulio revoliucija atkeliavusia iš to paties mažo Vokietijos miestelio, kaip ir Superstar, Stan Smith ar Gazelle. Gali kilti natūralus klausimas: kodėl Vilniui reikia NMD? Kokia nauda miestui iš dar vienos eilinės kedų poros? Vilniui, kaip sparčiai ekonomiškai bei kultūriškai besivystančiam miestui, žinia apie NMD dar tarnauja kaip įvaizdžio gerinimo ir kultūros puoselėjimo priemonė. Kitaip tariant, Vilnius turi puikią galimybę žengti (beveik) koja kojon kartu su vakarų Europos ir Pasaulio vėliausia naujiena: kedų rūšimi pritaikyti braidyti miesto gatvėmis.

Iki šiol buvo daug bandymų iš skirtingų gamintojų adaptuoti retro sneaker’ius avėjimui kasdien, tačiau tai dažniausiai apsiribodavo pakeistomis medžiagomis ar patobulintu dizainu, o ne absoliučiai nauja sub-kategorija. Adidas NMD Runner gamybos principe laikomasi minimalizmo taisyklių, todėl visos detalės yra svarbios, turi savo vietą, kiekviena iš jų puikiai veikia ir jų vos daugiau nei dešimt.


 

adidas-nmd-8-copy-2-1024x840


Žvelgiant į priekį su primeknit ir boost buvo atsigręžta ir atgal, tris kart. Adidas NMD Runner konceptą sudaro trys unikalūs runner’iai iš aštuoniasdešimtųjų. Gan skirtingus visus tris siluetus jungia ryškiai raudonos detalės pade, kurios ir buvo atkartotos ir tvarkingai suvyniotos NMD Boost pade. Rising Star mėlynos ir raudonos detalės gali būti išimtos ir pakeistos minkštesnėmis ar kietesnėmis – pagal poreikį. Micro Pacer išmokino Pasaulį skaičiuoti kalorijas, nubėgtą atstumą ir vidutinį greitį mindant mikroschemą kairiajame bate. Boston Super, nelyginant kareivis leitenantui, 1986-ais atidavė pagarbą Bostono maratonui. Galima sakyti, kad adidas atrinko įdomiausius momentus iš vintažo ir patalpino juos į naują ir modernų miesto kedą. 

IMG_8547 (2)

IMG_8579

 

IMG_8611 (2)


 

 

 

 

 

 

 

Rekomenduojami straipsniai