Andre Agassi kelias į sėkmę su Nike Air Tech Challenge II

Teniso žaidimas ilgą laiką buvo laikytas daugiau turtuolių bei snobų užsiėmimu. Tai ėmė keistis, kai 1986-aisiais į profesionalių žaidėjų gretas prisijungė tuo metu vos šešiolikos metų žaidėjas Andre Agassi, kurio karjera truko net 20 metų. Kai Agassi nutraukė savo karjerą 2006-aisiais, BBC jį pavadino viena didžiausių visų laikų teniso žvaigždžių. Ryškią asmenybę ir unikalų žaidimo stilių geriausiai pabrėžė vieni unikaliausių Tinker Hatfield sukurtų batelių — Nike Air Tech Challenge 2.

Nuo pat pradžios buvo aišku, kad Andre Agassi yra talentingas žaidėjas, nors neturėjo itin turtingos ar įtakingos giminės šaknų. Jo tėvas buvo iš Irano kilęs boksininkas, kadaise dalyvavęs Olimpinėse žaidynėse, o motina ilgą laiką kovojo su krūties vėžiu. Jų sūnus Andre gimė Las Vegase, o jau būdamas 12-os laimėjo dvejetų čempionatą Čikagoje su savo geru draugu Roddy Parks. Metais vėliau Andre važiavo į Nick Botellieri Teniso akademiją Floridoje. Nors tėvas galėjo sumokėti vos už tris mėnesius, pamatęs kaip jaunuolis žaidžia, pats Botellieri paskambino jo tėvui ir paprašė atsiimti čekį, mat niekad nebuvo matęs tokio natūralaus talento.

1988-aisiais prisijungęs prie Nike, Andre Agassi pirmiausia žaidė su kitam tenisininkui — Joe McEnroy — sukurtais Air Trainer 1. Paties Agassi kedų linija debiutavo 1989-aisiais, su pirmuoju Air Tech Challenge siluetu, sukurtu ne ko kito, bet Tinker Hatfield. Dar metais vėliau šis siluetas gavo kiek agresyvesnį viršų, matomą oro pagalvę ir, lydimas ryškių spalvų ir derančios drabužių kolekcijos, iškėlė teniso sportą į naujas aukštumas. Tinker Hatfield kurdamas avalynę konkrečiam sportininkui visuomet stengėsi rasti jį atspindinčią tematiką ir ją perteikti odos, nailono bei gumos pavidalu. Tai pavyko ir su Air Tech Challenge II — originalus „Hot Lava“ spalvų derinys atspindėjo aršų tenisininko žaidimo stilių ir asmenybę.

Šalia jau išgarsėjusios matomos oro pagalvės, šie batai pasižymėjo dar keliomis inovacijomis — kone dvigubai už įprastą gumą patvaresne priekine pado dalimi iš Durathane medžiagos bei viršumi, pasiūtu iš Durabuck — audinio, kurį pasak gamintojo reklamos buvo galima skalbti net skalbyklėje. Šalia kedų Tinker sukūrė ir visą sportinės aprangos komplektą, įkvėptą įspūdingo Andre Agassi žaidimo stiliaus — kolekcijoje buvo juodi acid wash džinsiniai šortai, juodai balti polo marškinėliai su ryškiai rožiniais akcentais bei keletas aksesuarų. Vienas įsimintiniausių Andre Agassi žaidimo momentų — 1990-ųjų French Open, kuriame 20-metis tenisininkas vilkėjo visą išvardintą aprangą.

Nepaisant revoliucingo Andre  Agassi žaidimo bei Nike reklamos, vidutinio profilio teniso batelių siluetas nepritraukė didelio masinės auditorijos dėmesio. Tai nereiškia, kad modelis nepopuliarus — jis turi atskirą auditoriją, kurią Nike kartais nustebina ypatingais leidimais. Pavyzdžiui, „French Open“ leidimas, įkvėptas minėtos 1990-ųjų aprangos kolekcijos, taip pat „Wimbledon“ bei „Australian Open“ leidimai.

Kolaboracijų šis siluetas deja nesulaukė, tačiau jo pado platforma buvo pasirinkta reperio Kanye West antriesiems kedams su Nike — Air Yeezy II — savo metu sukėlusiems nemažą šurmulį tarp kedų entuziastų bei reperio fanų. Po 2014-ųjų Kanye West išėjimo į adidas kompaniją buvo išleistas paskutinis Air Yeezy II kedų modelis „Red October,“ išparduotas vos per kelias sekundes bei pagarsėjęs savo dešimtis tūkstančių JAV dolerių siekusiomis resell kainomis.

Rekomenduojami straipsniai