Praeito amžiaus devintas dešimtmetis Reebok kompanijai buvo itin sėkmingas. 1982 metais Reebok sudrebino sporto rinką padariusi tai, ko niekas iki tol nedrįso — sukūrė kedus išskirtinai tik moterims ir pavadino Reebok Freestyle. Toks žingsnis tapo itin sėkmingu žinomumo prasme, mat po jo neliko žmonių, kurie nebūtų girdėję apie Reebok. Paskatinti šios sėkmės, praėjus vos metams, Reebok išleido dar vieną siluetą drąsiu ir pranašišku pavadinimu — Reebok Classic Leather.
1983 metais Reebok dizaineriai nė nenutuokė, kad Reebok Classic Leather modelis taps kedų klasika ir atsidurs ne tik bėgikų, bet ir eilinių žmonių spintose. Sneaker’ių dizainas nebuvo pagamintas nuo visiško nulio, o pasiskolintas iš iki šiol gamintų Reebok Aztec bėgimo kedų, tad kyla klausimas, kuo Reebok Classic Leather batai išsiskyrė iš iki šiol gamintų? Classic Leather, kaip ir sufleruoja pavadinimas, buvo pagaminti iš odos. Reebok kompanija pirmoji pradėjo naudoti odą kedų gamyboje, tokia pat oda buvo naudojama pirštinių gamybai, nes pasižymėjo lengvumu ir minkštumu. Daugelis tuometinių gamintojų tokios odos vengė ir neįsivaizdavo jos panaudojimo tarp bėgimo takelių, tačiau Reebok meistrystė įrodė esant kitaip. Minimalistinis dizainas, lengva ir patogiai priglundanti oda bei didelė dydžių skalė šiuos kedus greitai išpopuliarino tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų.
Įsibėgėjus Classic Leather kedų gamybai, buvo paįvairinta ir jų spalvinė gama, kaina neskriaudė pirkėjų, o minimalistinis dizainas darė šį modelį labai universaliu, tad kada šiuos kedus perims ne tik bėgikai, buvo tik laiko klausimas. Britai šiuos kedus tiesiog dievino dėl prisiūtos Didžiosios Britanijos vėliavos ant kedų išorinės pusės. Kaip žinia, britai pasaulyje garsėja dar ir pub’ų kultūra, o prabangūs restoranai ar klubai dažnai neįleisdavo lankytojų avinčių sportinę avalynę. Reebok Classic Leather buvo bene pirmoji sportinė avalynė atsidūrusi baruose ir netrukus tapo tikra pub’ų žvaigžde. 80-aisiais Didžiojoje Britanijoje šiems kedams prilipo naujas pseudonimas ir gatvėse jie buvo geriau žinomi kaip “Pub Classic”.
Praėjus dešimtmečiui Reebok Classic Leather kedus vis rečiau galima buvo sutikti bėgimo takeliuose ir daug dažniau gatvėse. Pogrindiniuose ir nelegaliuose muzikos vakarėliuose ypač dažnai šmėžuodavo baltas kedų siluetas su rudos gumos padu. Šokti pagal mėgstamą muziką buvo taip pat patogu, kaip ir bėgti nuo netikėtai atvykusių policijos pareigūnų. Taip gimė dažnai nutylima, bet įdomi ir mažiau žinoma Reebok Classic Leather kedų istorijos pusė.
Įsibėgėjus 90-iesiems, britų policijos atlikti tyrimai rodė, jog tarp mėgstamiausios nusikaltėlių avimos avalynės, dažniausiai pasitaiko Reebok Classic Leather sneaker’iai. Kol rimti blogiukai avėdavo prabangią ir sunkiai įperkamą avalynę, jų pavaldiniai rinkosi patogius ir lengvai įperkamus Classic Leather. Tamsusis istorijos aspektas buvo gerai žinomas amžininkams, tačiau su šiuo fenomenu visuomenė plačiau susipažino po Reebok ir Gary Warnett kolaboracijos, skirtos paminėti modelio 30-ąjam jubiliejui. 2013 metais Gary Warnett sukūrė oranžinius ir smėlio spalvos Reebok Classic Leather kedus, kurie sujungė Amerikos ir Didžiosios Britanijos kriminalinius pasaulius. Oranžinė oda visuomenei asocijavosi su tokios pat spalvos amerikietišku kalėjimo kombinezonu, o šviesiai ruda oda su rodyklėmis — D. Britanijoje naudota medžiaga kalinių kelnėms siūti. Pats Gary Warnett su pasididžiavimu pasakojo istoriją apie šio dizaino sukūrimą, mat jo nuomone kriminalinis Classic Leather kedų aspektas ženkliai pasitarnavo šių kedų populiarumui.
Dabar Reebok Classic Leather populiarumo taip pat nestokoja ir lyderio pozicijos net nesiruošia atiduoti. Per daugiau nei 30 metų rinkoje Reebok Classic Leather buvo pagaminti iš pačių įvairiausių spalvų odų ir tapo dėmesio objektu daugelyje kolaboracijų. Head Porter, Naked, Sneakersnstuff tai tik kelios parduotuvės, kurios kartu su Reebok kūrė naujas spalvas Classic Leather modeliui. Dar prieš pasirašydamas kontraktą su Nike, žymusis repo atlikėjas Kendrick Lamar savo bendram darbui su Reebok taip pat rinkosi Classic Leather kedus. Kas toliau laukia šio modelio? Greičiausiai, dar daugiau kolaboracijų, dar daugiau spalvinių variacijų ir, žinoma, niekada neišblėstantis populiarumas.