New Balance kompanija niekada savo modelių nevadino skambiais pavadinimais, kokybės ir paprastumo politika besiremiantis amerikiečių gamintojas paprasčiausiai sunumeravo visus savo modelius. Vienas iš šios numeracijos principų labai paprastas — kuo didesnis modelio skaičius, tuo daugiau technologijų panaudota kedų gamybai ir jų patogumo užtikrinimui. Taip 1982 metais New Balance pristatė 99x seriją. Vienas iš serijos modelių daugeliu atveju tapo “pirmuoju”.
New Balance 997 kedai yra ketvirtasis serijos modelis. Su juo New Balance įžengė į 90-uosius — dešimtmetį, kuomet technologijos buvo kone svarbiausias dalykas apibūdinant kedus. Ir nors naudojamos technologijos nebuvo tokios matomos kaip kitų gamintojų, New Balance 997 buvo ženkliai patvaresnis nei jo pirmtakai. Visų pirma į korpusą buvo įdėta Hytrel Strap sistema, kuri tvirčiau prilaikė koją. Tarsi sumuštinis, iš ENCAP ir C-Cap technologijų, sluoksniuojamas padas naujame 997 modelyje buvo vientisas ir daug geriau abzorbavo smūgius nei senesni New Blanace 996 kedai. Technologai modelio atnaujinimus užbaigė trigubo tankumo guma ant pado geresniam sukibimui. Vizualiai New Balance 997 batai neatrodė išskirtiniai, tačiau greitai pavergė bėgikų širdis.
Su dideliu populiarumu atėjo ir didelė 997 modelio paklausa, kurią New Balance turėjo kažkaip patenkinti. Amžiuje, kai visi prekiniai ženklai savo gamybą perkėlė į tolimuosius rytus, New Balance kompanija liko ištikima savo principams. Taip 997 kedai tapo dar viena išimtimi kompanijos istorijoje — tai pirmieji kedai, kurie buvo gaminami abiejuose fabrikuose JAV ir Anglijoje. Didėjant paklausai atsirado ir kita problema — su šiais kedais norėjo bėgioti ne tik vyrai, bet ir moterys. Todėl New Balance technologai pirmą kartą 99x serijos kedus pritaikė moteriškai pėdai. New Balance W997 korpusas buvo kur kas siauresnis nei vyriškas jo variantas, o šviesą atspindintį logotipą pakeitė odinė N raidė šone.
Šis modelis tapo favoritu ne tik tarp profesionalių bėgikų. Nuolat bėgiojantis prezidentas Bill Clinton rytinius krosus dažniausiai bėgiodavo apsiavęs Asics GT – II sneaker’ius. Tai truko tol kol, kartą jis buvo apkaltintas tuo, jog nepalaiko vietinio, Amerikos verslo. Norėdamas pasitaisyti ir atsiprašyti rinkėjų Bill Clinton ne tik pats ėmėsi bėgioti su New Balance 997 kedais, tačiau jais aprūpino ir visus Baltuosius Rūmus. Po kelių bandymų įsitikinęs kedų patogumu prezidentas įsigijo ne vieną New Balance porą, tačiau mėgstamiausias modelis taip ir liko pirmasis, pilkas New Balance 997 leidimas.
Laikui bėgant New Balance 997 modelio populiarumas slopo, įtakos tam turėjo vėlesni 99x serijos modeliai. Vienintelė šalis, kurioje šie kedai užsibuvo populiariausių topuose buvo Japonija. Per keliolika egzistavimo metų, Japonijos rinkoje pasirodė vos keletas ryškesių 997 kedų variantų. Populiariausi leidimai buvo įvairių pilkų atspalvių variacijos. Šie kedai Japonijoje buvo taip pamėgti, jog aukcionuose juos galėjai įsigyti tik sumokėjęs tūkstantines sumas. Deja, bet viena šalis negalėjo išgelbėti modelio ir galiausiai jo gamyba buvo nutraukta.
2014 metais vartant New Balance archyvą buvo nuspręsta atnaujinti 997 modelio gamybą. Po 23 metų pertraukos New Balance 997 modelis grįžo dar tobulesnis. XXI amžiaus patirtis leido dar labiau patobulinti šį siluetą. Padas tapo dar ilgaamžiškesnis, o versta oda iš kurios gaminamas korpusas dar aukštesnės kokybės. Tikri New Balance gerbėjai plojo rankomis, mat naujasis leidimas po ilgos pertraukos buvo tokios pat spalvos kaip ir pirmasis. Ir tik itin akyli kolekcionieriai galėjo prikibti prie to, jog pakartotinio leidimo padas yra šiek tiek šviesesnis nei pirmtako. Dabar New Balance 997 batai turi daug įvairesnių spalvinių variantų. Juos dažniausiai New Balance gamina bendradarbiaudami su tokiomis parduotuvėmis kaip J. Crew ar Concepts. Taip pat prie New Balance 997 modelio prisilietė ir žinomi kojinių gamintojai Stance.
New Balance 997 modelio istorija tęsiasi jau kelis dešimtmečius. Išgyvenę tikrą renesansą pilki kedai gali didžiuotis savo spalvota istorija.