Dr. Martens priežiūros gidas

Kad ir kaip mylėtumėme kedus, anksčiau ar vėliau ateina laikas kai juos reikia pakeisti kiek formalesne ar praktiškesne avalyne. Būtent čia įsiterpia net sneakerhed’ų bei gatvės stiliaus entuziastų gretose populiarumo nestokojantys Dr. Martens batai. Nors per pastaruosius keletą metų šio gamintojo produkcija gerokai išsiplėtė nuo geriausiai atpažįstamų 1460 ir 1461 modelių, visų jų kontrukcija ir medžiagos gana panašios, o priežiūra, lyginant su daugeliu kedų, gana primityvi ir kiekvienam įveikiama.

Dr. Martens patogumas

Dr. Martens garsėja Air Wair technologija, kas trumpai tariant yra Nike Air ir panašių technologijų ekvivalentas klasikinių batų pasaulyje. Nors šios pade įmontuotos pagalvės užtikrina, kad kiekvienas žingsnis būtų patogus, nemaža dalis vartotojų vos nusipirkę Dr. Martens batus ima skųstis kojų skausmais. Deja, tai yra neišvengiama proceso dalis. Batai pagaminti iš storos ir tvirtos odos, kuriai reikia laiko prisitaikyti prie avėtojo pėdų formos. Kitaip vadinamas break-in laikotarpis turėtų būti apsvartytas dar prieš perkant batus — turite žinoti, jog pirmas porą savaičių jie gali būti lyg kančia. Procesą gali palengvinti storos kojinės bei paprasčiausias batų lankstymas, išjudinsiantis kietą odą ir padėsiantis jai prasitampyti. Tačiau nepatogus laukimas vertas rezultato, nes vėliau Dr. Martens taps vienais patogiausių jūsų avimų batų.

Pagrindinė priežiūra namuose

Kaip jau minėjome — priežiūros prasme šie kedai nėra tokie reiklūs, kaip daugelis kedų. Tai nereiškia, kad juos galima skalbti skalbyklėje, to nerekomenduojame jokiu atveju, tačiau įprastai priežiūrai užteks paprasčiausio šepetėlio ir rankų muilo ar indų ploviklio. Ant šiltu vandeniu sudrėkinto šepetėlio pakanka lašelio muilo, tuomet belieka sukamaisiais judesiais ištrinti visą batų paviršių, skiriant ypatingą dėmesį labiau išteptoms vietoms. Baigus šveisti svarbu batus nusausinti — taip išvengsite vandens dėmių ir pašalinsite daugiau nešvarumų.

 

Vaškavimas po valymo — būtinas

Tingintiems užsiimti tokiomis procedūromis ar norintiems nusivalyti batus on the go, geriausia alternatyva yra šlapios servetėlės — jomis galima greitai ir visai patogiai nuvalyti visą batų paviršių, tačiau tai veikia tik tais atvejais, kai valomi batai nėra itin purvini. Bet kuriuo atveju, išvalius ir nusausinus batus, juos galima padengti batų tepalu, suteiksiančių papildomą žvilgesį ir apsaugą. Deja, daugelis Dr. Martens batų yra gaminami iš specifinės odos, atstumiančios įprastą tepalą, tad norint, kad batai blizgėtų, teks įsigyti specialų Dr. Martens tepalą.

Rekomenduojami straipsniai