Nike Air Max 1 per japonišką prizmę

Užsiminus apie Japonišką kultūrą visuomet kyla asociacijos apie griežtą discipliną, tradicinius kimono, Jakuzdą, samurajus ir…Godzill’ą? 1953 metais nufilmuotas nuostabus filmas apie gilius japoniškus papročius, kur septyni samurajai gauna užduotį apginti nedidelį miestelį kalnuose nuo plėšikų. Beje, filmavimas tuo metu kelis kartus buvo nutrauktas, nes ta pati kino studija tuo pat metu statė mokslinės fantastikos filmą apie miestą griaunantį monstrą.

2003 metais buvo ypatinga diena, kuomet dar gerokai prieš prasidedant Atmos parduotuvės darbo dienai, šalia įėjimo rikiavosi nedidelė eilutė, kuri žinojo, jog būtent tą dieną bus pradėtas pardavinėti dviejų Nike modelių hibridas. Geniali idėja kilo parduotuvės savininkui-dizaineriui, sujungiant du ikoninius siluetus – Nike Air Max 1 ir Nike Air Safari OG ir paverčiant juos laukiniais Safari raštais užmaskuotą Air Max 1 siluetą. Japonai preciziškai atitaikė identišką spalvų paletę ir puikiai perteikė išskirtinį charakterį absoliučiai kitokiam runner’iui.

Norint susipažinti su Tokijaus gatvės mada nereikia laukti Tokijaus mados savaitės – ji išties gyva kasdien skubančiose miesto gatvėse. Žmonių gausoje žmonės pasimeta, todėl stengiasi atrodyti išskirtinai ir stebinančiai. Čia ne išimtis ir seneaker’iai. Visi sutiktume, kad šiais laikais išgraviruotas užrašas ant odos MADE IN JAPAN nulemtų, arba bent jau gerokai nusvertų dvejonių atveju. Nike Air Max 1 kolaboracija su seniausiu japonišku sneakershop’u Atmos nebuvo rankomis susiūtas ir suklijuotas Japonijoje, tačiau dizainas gimė būtent ten.

Kovo 26d. kasmet švenčiama Air Max diena ir jai dedikuoti Nike siūlo balsuoti už vieną modelį iš daugybės Quick Strike arba Limited Edition serijų ir perleisti dar kart tokį pat. Tačiau čia kaip ir negalioja šio žaidimo taisyklės, kadangi Nike ką tik paleido 2003 metu Air Max 1 Safari modelio repliką. Prieš kelias dienas patyrusį word wide drop’ą modelį šįkart gamino be japoniškos rankos pagalbos, tik Nike. Naujasis Air Max 1 Safari atkartoja tokią pat nepriekaištingą – lyg Japonijoje pagamintą – kokybę ir tuo pat metu skiriasi naujomis detalėmis.

Pats ryškiausias skirtumas ties priekine bato dalimi vadinama toe box – Atmos pagamintas iš brezentinės medžiagos, o naujasis iš beveik pliušinio zomšo. Kitas, iškart už akies kliūvantis atnaujinimas tai tamsoje šviečiantis arba fosforinis, ledo spalvos padas, kuris (neoficialiais duomenimis remiantis) yra dedamas tik į 2 iš 3 porų.

nike-air-max-1-safari-comparison-1

air-max-1-safari-comparison-00

nike-air-max-1-safari-comparison-2

nike-air-max-1-safari-comparison-4

Rekomenduojami straipsniai