Pardavimų taktika prieš perpardavinėtojus — Oneness ir AJ1 “Not for Resale”

Pastaraisiais metais kedų kultūra gerokai pasikeitė — prieš tai batus buvo sunku gauti dėl mažo produkcijos kiekio, tuo tarpu dabar pirkimus apsunkina ir tai, kad nemaža dalis ribotų leidimų atsiduria perpardavimo platformose. Ten jų kaina gerokai pakyla, pavyzdžiui, pirmasis Off-White x Converse leidimas oficialiai nekainavęs nė 200 JAV dolerių, pasiekdavo net 1000 dolerių sumą perpardavinėjant. Kedų parduotuvė Oneness nusprendė su tuo kovoti savaip.

Air Jordan I “Not for Resale” leidimo metu pardavėjai prašė ne tik išeiti iš parduotuvės avint naujai įsigytus batus, bet ir palikti dėžę parduotuvėje. Pasak Oneness savininko Joe Staley, tai yra pirmas ir tikriausiai paskutinis kartas, kuomet parduotuvė pritaikė tokią taktiką. Ribotų “Not for Resale” leidimų kaina perpardavinėjimo tinkluose yra beveik 4 kartus aukštesnė, nei retail, tad nekeista, kad parduotuvės nori, jog kedai iš tisų pasiektų tuos žmones, kurie norėtų avėti, o ne perparduoti.

Panašu, kad Oneness nebuvo vieninteliai, mat Instagram tinkle pasirodė vaizdo įrašas, kuriame pirkėjams liepta naujus batus aplankstyti darant atsispaudimus. Tiesa, nemaža dalis pirkėjų laikė kojas taip, kad išėjus iš parduotuvės ant jų būtų kuo mažiau avėjimo žymių.

Rekomenduojami straipsniai