SNEAKER GUIDE | 3 pagrindiniai kedų dekoravimo tipai

Užeiti į pirmą pasitaikiusią kedų parduotuvę ir nusipirkti pirmus akį patraukusius kedus gali kiekvienas, tačiau ne visus tenkina ribotas avalynės pasirinkimas. Siekiantys individualumo turi išeitį — custom kedai. Tačiau kaip susigaudyti tarp dekoruotų kedų? Šiame SNEAKER GUIDE išskyrėme tris pagrindines custom kedų versijas.

Gamintojo custom’ai

Prieš penkiasdešimtmetį, tuo metu dar tik įsikūrę, Vans siūlė batų siuvimą iš kliento atneštų medžiagų. Nors laikui bėgant dėl kylančio užsakymų kiekio šios idėjos buvo atsisakyta, šiame dešimtmetyje panaši idėja grįžo ir tarp kitų kedų gamintojų. Prie to labiausiai prisidėjo 2012-aisias pradėta Nike iD programa, leidusi žmonėms susikurti trokštamą kedų spalvų derinį ir užsisakyti personalizuotą kedų porą. Vėliau tai pradėjo ir kiti gamintojai, kurių tarpe adidas, Reebok bei New Balance. Deja, dėl patogios kūrimo ir užsakymo sistemos bei veikimo kone kiekvienoje pasaulio šalyje Nike iD išlieka populiariausia.

Kedų išpaišymas/perdažymas

Siekent savo avalyne pabrėžti individualumą geriausiai tinkamas yra kedų dekoravimas dažais. Galimybės šioje sferoje menkai ribotos — galima dažyti sluoksnius imituojant populiarius kitų modelių release’us ar collab’us, o galima išpiešti batus istoriją pasakojančiais piešiniais, tad svarbiausia šio tipo customize’inime yra fantazija. Priklausomai nuo piešinių dydžio bei užimamo laiko, meistrai gali prašyti nuo keliasdešimties iki kelių šimtų. Vienas labiausiai pasižymėjusių šioje sferoje — Mache Customs, neretai piešiantis realistiškas iliustracijas ant bet kokio tipo kedų.

Batų persiuvimas

Brangiausias ir neretai įspūdingiausias kedų dekoravimo būdas yra jų persiuvimas pakeičiant įprastas medžiagas žymiai prabangesnėmis. Gyvatės, pitono ar net krokodilo oda — viskas priklauso nuo siuvėjo sugebėjimų, kedų paklausos ir, be abejo, kliento kišenės. Kartais tokių custom’ų esmė slypi ne prabangoje, o pačioje idėjoje, kaip, pavyzdžiui, The Shoe Surgeon pagal užsakymą siuvami Air Jordan 1 „Astroworld“, pasiūti iš naujausio Travis Scott turo marškinėlių.

Rekomenduojami straipsniai