SNEAKER GUIDE | Ką reikia žinoti apie kedų perpardavinėjimą arba „sneaker resell“

Prieš 15 ar daugiau metų norint pradėti domėtis kedais, o juo labiau norint prekiauti retesniais release’ais, reikėjo turėti daug žinių apie gatvės kultūrą, sportą, šokius ar bet ką, kur sportinė avalynė buvo svarbiausia. Dabar viskas daug paprasčiau — pakanka turėti interneto ryšį ir truputėlį motyvacijos bei kantrybės. Kedų kolekcionavimas per pastarąjį dešimtemtį išaugino atskirą kultūros atšaką, plačiai žinomą kaip angl. terminu reselling (perpardavinėjimas).

Prie perpardavinėjimo kultūros sukūrimo prisidėjo ir atsiradusios prekybvietės, StockX, K’Lekt ar Grailed. Taip pat svarbūs ir socialiniai tinklai — tai ne tik puiki platforma reklamai, bet ir vienas patogiausių prekybos būdų. Kedus dabar pardavinėja daugiau žmonių nei bet kada anksčiau, tad nieko keisto, kad ši rinka vertinama daugiau nei 1mlrd. JAV dolerių, o kedų mugėse kaip SneakerCon ar Crepe City rečiausios poros parduodamos už daugiau nei kelis tūkstančius eurų.

Žinoma, ne bet kokius kedus galima parduoti už didesnę sumą nei pirkai parduotuvėje. Net aukštomis kainomis pasižymintys Balenciaga Triple S ar įprasti Jordan Brand release’ai nėra verti daugiau nei už juos sumoka vartotojai. Dažniausiai vertę kedams suteikia collab’ai, atskleidžiantys dizainerių, muzikos atlikėjų ar kitų kūrėjų vaizduotę ir įprastai išleidžiami gerokai labiau ribotu kiekiu. Geriausi to pavyzdžiai — adidas Yeezy linija bei kasmetinė Nike Doernbecher kolekcija.

Pastarosios serijos batai parduodami tik aukciono būdu, tad rasti norimą dydį bei modelį tikimybė itin maža, o tai tampa viena iš priežasčių, dėl kurios batų kaina kyla. Iš kiek įprastesnių modelių, kaip kad adidas Yeezy linijos, galima užsidirbti maždaug du ar tris kartus daugiau, nei mažmeninė kedų kaina. Tiesa, kedų pasaugojimas savo spintoje gali atsipirkti — laikui bėgant lieka mažiau nenešiotų porų, tad jei batai nėra praradę populiarumo, jų kaina tik kyla.

Geriausiai kedus išmanantys kolekcininkai pavertė pomėgį karjera — kai kurie reseller’iai iš savo verslo uždirba net po kelis milijonus JAV dolerių per metus. Google dėka šiais laikais lengva būti sneakerhead’u ir sunku rasti retų bei dėmesio kedų artimiausioje dėvėtų drabužių parduotuvėje. Norintys išbandyti šį verslo modelį turėtų daugiau žvalgytis į naujus kedus — kas savaitę ar dvi išleidžiamos kedų poros, iš kurių galima užsidirbti iki pusės jų mažmeninės kainos. Norint užsidirbti daugiau teks rimčiau paplušėti, mat kedai, kurių kaina akimirksniu išauga kelis kartus, pasirodo vos keletą kartų per metus. Tam gali tekti registruotis į parduotuvių rengiamus burtų traukimus arba, gyvenant užsienyje, stovėti eilėje prie parduotuvės visą parą su viltimi gauti retą ir vertingą kedų modelį.

 

Rekomenduojami straipsniai