SNEAKER GUIDE | Kaip atskirti padirbtus kedus nuo tikrų kedų?

Daugelis mūsų esame susidūrę su situacijomis, kai radome norimus kedus už patrauklią kainą ir nežinojome kaip elgtis, mat neaišku ar batai originalūs ar tai tik kiniška kopija. Yra manančių, kad tai nesvarbu — visvien batai susinešios taip pat greitai, o atrodo beveik identiškai, kam permokėti? Pradėti galima nuo to, jog klastotės gaminamos sekant žemesniais standartais, o visas dėmesys skiriamas tik į silueto atkartojimą, visiškai pamirštant apie komfortą. Savo metu buvę sportiniais bateliais, tokie kedai kaip, pavyzdžiui, Nike Air Force 1, dabar tapo gatvės mados etalonu, tačiau tai nereiškia, jog gamintojams mažiau rūpi šių kedų kokybė. Šio trečiadienio gide aptarsime, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį perkant trokštamus batus internetu ar dėvėtų drabužių/avalynės parduotuvėse.

Kaip pavyzdį pasitelkiame visiems puikiai pažįstamus Air Force 1. Pirmieji dalykai, į kurį būtina atkreipti dėmesį — parduotuvė bei kedų kaina. Pradedame nuo kainos patikrinimo oficialioje gamintojo el. parduotuvėje, šiuo atveju keliaujame į Nike.com ir matome, kad batai kainuoja lygiai €100. Pagal tai ir orientuojamės ieškodami kedų pigiau — greita paieška nuvedė į indišką parduotuvę, kur panašų modelį galima gauti per pus pigiau. Daugelis parduotuvių, prekiaujančių padirbta produkcija, skolinasi nuotraukas iš oficialaus gamintojo puslapio, tad tiesos ieškoti reikia aplink — ar parduotuvė atrodo patikima? Ar yra prekių, keliančių įtarimą? Šiuo atveju paslinkus kiek žemiau rekomenduojama įsigyti Nike Air Presto “Olympic” — gana retą 2016-ųjų leidimą, kurio kaina perpardavimo platformose prasideda nuo maždaug €170. Akivaizdu — FAKE!

Autentiškumo atpažinimui prireiks daugiau pastangų, jei kedus planuojate pirkti iš žmogaus per eBay, Grailed, K’LEKT ar, kad ir lietuviškąjį Vinted. Vos per kelias minutes radus norimus kedus įdėmiai apžiūrime nuotraukas — palyginimui rekomenduojame šalia būti įsijungus gamintojo nuotraukas. Mūsų rasta pora akivaizdžiai padirbta ir vaizdai kalba patys už save — priekyje esančios skylutės per mažos, o odos sluoksniavimas, kirpimo linijos bei išpūstas swoosh logotipas nė iš tolo neprimena originalių kedų. Pažiūrėjus į padą situacija nepagerėja, mat jo sienelės viršutinė dalis atrodo per stora, o užrašą “AIR” juosianti juostelė užsibaigia smailėjančiais galais — tai niekad nebuvo daryta ant originalaus Air Force 1 modelio.

Paskutinis ir vienas svarbiausių dalykų, kurį reikia patikrinti perkant batus iš privataus pardavėjo, tai vadinamasis tongue tag — batų viduje, dažniausiai ant liežuvio arba šone, esanti etiketė, ant kurios nurodytas batų dydis, pagaminimo vieta, spalvos kodas bei nuoroda į gamintojo puslapį. Mūsų palyginimui  pasirinkta pora prašauna net šį testą — etiketė nė trupučio neprimena Nike standarto ir yra neteisingoje vietoje. Padeda ir dydžių skalės išmanymas — lenteles dažniausiai galima rasti gamintojo puslapyje. Pavyzdyje esančių kedų etiketėje nurodyti neteisingi UK bei JP dydžiai. Japonijoje batų dydžiai rašomi centimetrais, tad žinant savo pėdos ilgį pasirinkti tinkamą dydį nesunku, o gamintojai savo ruožtu nurodo tai kaip JP arba CM dydį.

Nenorint būti apgautiems itin svarbu išlaikyti pastabumą bei atkreipti dėmesį į visas smulkmenas. Dažniausi padirbtų kedų trūkumai, tai nelygios siūlės, netiksliai apkirti audiniai, kreivas pasiuvimas bei netiksliai atkurti originalių batų branding’o elementai ar smulkūs akcentai. Nors šiame gide aptarėme konkrečiai Nike Air Force 1, daugelis minėtų principų galioja visoms kedų poroms. Daugiau patarimų kaip atskirti fake kedus nuo real pateiksime kitą savaitę, o iki tol, jei praleidote, siūlome paskaityti naujienas iš Paryžiaus — kokius batus savo fashion show naudojo lietuviai Egyboy?

Rekomenduojami straipsniai