THROWBACK | Geriausios idėjos gimsta pietų metu — Onitsuka Tiger sėkmės istorija

Antrojo pasaulinio karo nualintoje Japonijoje, žlugus imperijai ir vystantis demokratijai, ši tolimųjų rytų šalis tapo atviresne pasauliui nei bet kada anksčiau. Japonų kultūra tapo eksportuojama ir sukėlė viso pasaulio susidomėjimą, o pačių Japonų dėmesį patraukė JAV kultūra, įskaitant ir sportą.

Vienas pirmųjų radusių būdą iš to pasipelnyti buvo Kihachiro Onitsuka, manęs, jog bendra aktyvi veikla padėtų susilpninti po karo likusias nuoskaudas ir paskatintų žmonių vieningumą. Nors pirmi jo bandymai sukurti batus atletams nebuvo sėkmingi, kartą valgant salotas su aštuonkojais, vienas čiuptuvas prilipo prie dubens ir Kihachiro sumąstė, kad jei batų paduose būtų padaryti čiuptuvus primenantys įgilinimai, jie turėtų geresnį sukibimą, o tai padėtų krepšininkams greičiau pakeisti judėjimo kryptį.

Kihachiro teorija pasiteisino ir taip atsirado pirmieji japonų krepšinio bateliai, pavadinti Onitsuka Tiger ir netrukus išpopuliarėjo tarp Japonijos mokyklų krepšinio komandų. Vėliau Onitsuka Tiger pavadinimą įgavo visa kompanija, nuo kurios avalynės importo savo verslą Amerikoje pradėjo ir Blue Ribbon Sports, dabar geriau žinoma Nike vardu.

Rekomenduojami straipsniai