THROWBACK | Kaip Nike Air Monarch atkeliavo iki populiarumo ir tendencijų

Kalbant apie tėvų batus ir visą dad shoe trend’ą neįmanoma nepaminėti vienų populiariausių šios srities kedų — Nike Air Monarch. Jau du dešimtmečius gaminami batai neretai puikuojasi tarp top 10-ties JAV pardavimų. Didžiausio populiarumo Monarch serijoje susilaukė Air Monarch 3 ir 4, kurių dizainas buvo paremtas Jason Mayden sukurtais Air Monarch 2. Pastarieji buvo pirmasis ir žinomiausias dizainerio projektas, sukurtas dirbant Nike.

Mayden sako, jog batų dizainą įkvėpė žmonės, padėję vystytis jo asmenybei bei charakteriui. Iš esmės galima sakyti, kad Air Monarch pamėgo tie patys žmonės, kurie tapo priežastimi jų atsiradimui. Populiarusis Air Monarch 4 modelis susilaukė sėkmės dėl prieinamos kainos, patogumo ir pločio pasirinkimo — žmonės, turintys plačias pėdas, gali užsisakyti platesnius kedus, deja, tik Amerikoje.

Dėl netikėto populiarumo Nike pernai šiek tiek modernizavo Air Monarch ir atnaujintą variantą išleido pavadinimu M2K Tekno, kurie susilaukė dar didesnės sėkmės ir išpopuliarėjo tarp jaunimo. Galbūt laikui bėgant kažką panašaus išvystys ir prie New Balance komandos prisijungęs Jaden Smith.