THROWBACK | Nike Alpha Project

Prieš dvidešimt metų Nike pristatė vieną ambicingiausių visų laikų projektų, pavadintą Nike Alpha Project. Modeliai, priklausę šiai programai, buvo pažymėti penkių taškų eile, o tarp populiariausių siluetų puikuojasi tokie modeliai kaip Air Presto, Air Zoom GP, Air Zoom Beyond bei Air Zoom Citizen. 1999-ųjų sausio 1-ąją pasirodžiusios naujos kedų linijos filosofija buvo paprasta — identifikuoti bei išspręsti sportinės avalynės problemas kartu su atletais, taip sukuriant unikalius aukščiausio lygio kedus.

Nike Alpha Project turėjo būti ilgalaikis projektas, sutelktas ties inovacija, tačiau pristatantis nebūtinai patį brangiausią produktą. Svarbiau buvo paversti produktus įdomiais tiek inovacijų, tiek komercijos prasme. Batai buvo pristatyti ir televizijoje su eile Michael Bay (Bad Boys, Armageddon bei Transformers režisieriaus) režisuotų reklamų:

Aukščiausios kokybės produktams buvo paprašyta sukurti ir idealų logotipą, kuris klasikinį swoosh’ą ne užgožtų, o papildytų. Išnagrinėję kedų kūrybos proceso etapus, dizaineriai nusprendė, kad idealus logotipas yra penki taškai, kurie visumoje beveik išnyktų, tačiau išliktų atpažįstami tiems, kas žino  jų reikšmę. Taškai simbolizavo penkis kūrybos etapus — komunikaciją su atletais, idėjų paiešką, kūrybą, testavimą bei gamybą.

Jei praleidote praėjusios savaitės throwback’ą, siūlome paskaityti apie pirmuosius lygios odos bėgimo kedus.

Rekomenduojami straipsniai