Utenos trikotažas tapo pirmąja Greenpeace reikalavimus atitinkančia drabužių kompanija

Nuo 1971-ųjų veikianti tarptautinė aplinkosaugos organizacija Greenpeace vasario pabaigoje pripažino SBA Grupei prikalusančią bendrovę “Utenos Trikotažas” pirmąja ir kol kas vienintele drabužių gamintoja pasaulyje, dirbančią pagal visus tekstilės gamybai ir prekybai nustatytus aplinkosaugos standartus.

“Tai standartas, kurį turi atitikti visos mados kompanijos, siekiančios patikimumo ir tvarumo. Utenos Trikotažas tapo pirmąja gamintoja, atitikusia šiuos reikalavimus, pagal kuriuos, ekologiškai užauginti pluoštai, gamyba be kenksmingų chemikalų, sąžiningas darbo užmokestis ir įmonės skaidrumas yra vieni svarbiausių aspektų” – sako Viola Wohlgemuth, Greenpeace vartojimo ir taršos kampanijos šalininkė. Utenos Trikotažas pirmieji pasaulyje ėmėsi veiksmų, palietusių visą gamybos grandinę — nuo pluoštų, iš kurių vėliau daromi audiniai, iki pat tų audinių dažymo, spaudos, siuvimo ir net pakavimo, ko rezultate gaunami ilgai tarnausiantys aukštos kokybės drabužiai. “Tai parodo, jog švari, sąžininga ir skaidri gamyba yra įmanoma. Ne tik butikuose, bet ir industriniu lygiu”, priduria Wohlgemuth.

Utenos Trikotažo direktorius Petras Jašinskas taip pat neslepia džiaugsmo — “Tai istorinis pasiekimas. Būti pirmaisiais pasaulyje patenkinusiais Greenpeace tvarumo reikalavimus yra tikras fenomenas ir mūsų pastangų įvertinimas.” To pasekoje organizacija Greenpeace pradėjo savo pačių drabužių produkciją ne kur kitur, o Utenos Trikotažo kompanijoje.

Rekomenduojami straipsniai