Top 5 brangiausiai parduotos Air Jordan poros

Ne paslaptis, kad klestėjimą išgyvena ne tik pati kedų pramonė, bet ir kita medalio pusė — kedų perpardavinėjimas, dar žinomas kaip resell’as. Visgi ne visos kedų poros šią rinką pasiekia dėl limituoto leidimo ar hype’o. Kai kurios iš jų turi istorinę vertę ir būdavo nuolat avimos tam tikrų įžymybių. Šįkart prisisekite diržus, kadangi žemiau pateikto penketuko nariai nėra verti 200-1200 eurų. Pristatome brangiausiai kedų kultūros istorijoje parduotas Air Jordan kolekcijos poras.

Air Jordan II OG — 31 000$

Antrasis AJ kolekcijos narys, debiutavęs 1986-ųjų pabaigoje. Tai buvo pirmasis krepšinio batelių modelis, kuris savyje turėjo aukštosios mados motyvų. Pirmieji šio leidimo siluetai buvo pagaminti Italijoje, kurių viršų puošė tikra ekskliuzyvinė itališka oda. Nepaisant to, kad AJ2 batai nepasižymėjo didele sėkme ir nesugebėjo tuo metu užkariauti krepšinio fanų bei sneakerhead’ų širdžių, viena iš pirmųjų AJ2 porų prasiskynė kelią į aukciono aukštumas. Tinker Hatfield, Peter Moore bei Bruce Kilgore sukurto dizaino pora 2014-aisiais buvo parduota eBay aukcione už 31 000 dolerių. Nepaisant to, kad parduota batų pora matomai nesirūpinta, ji užims puikią vietą ekspozicinėje kedų entuziasto lentynoje.

Air Jordan I „Silver“ Autographed — 60 000$

Ne, tai nėra skulptūra ir ši kedų pora nėra pagaminta vien tik iš metalo. Artėjant 32-ajam Jordan’o gimtadieniui, jo žmona Juanita kreipėsi į juvelyrą Howard Kaplan prašydama padengti grynu sidabru 10 AJ1 modelio porų. Viena iš jų ir buvo dovana MJ gimtadienio proga. Kiek vėliau, MJ pardavė jam dovanotą batų porą su autografu, o gautus pinigus skyrė labdarai. Likusios 9 poros pasiekė užkietėjusių sneakerhead’ų kolekcijas. Na, o brangiausia sidabru padengtų pirmukų pora buvo parduota eBay aukcione už 60 000 dolerių.

Air Jordan XII OVO „White“ Sample — 99 900$

Trečia brangiausia kedų pora istorijoje buvo sukurta bendradarbiavimo su Toronto reperiu Drake metu. Auksinėmis detalėmis bei taškuota oda priekyje padabintas leidimas tuo metu nebuvo pasiekęs sneakerhead’ų masių, o už 99 900 dolerių parduoti sneaker’iai buvo viena pirmųjų bandomųjų dizaino porų, tiesiog atiduotų vienam iš fanų „Toronto Raptors“ rungtynių 2014-aisiais metu. Kedų įteikimo fanui metu Drake paminėjo, kad jis yra vienintelis turintis juos. Visgi, prieš šio modelio pasaulinį debiutą, pavyzdinė AJ12 OVO „White“ pora buvo parduota eBay aukcione. Easy money, no?

Air Jordan I Autographed — 100 000$

Kaip nebūtų keista, bet šis penketukas negali apsieiti tik viena pirmukų pora. Antra brangiausiai parduota kedų pora savo gyvavimo pradžioje priklausė pačiam Jordan’ui, kurią avėjo savo pirmojo NBA sezono metu. Šis kedų siluetas kiek skiriasi nuo įprasto AJ1 silueto, kadangi jam trūksta keleto sluoksniavimo fragmentų šonuose bei ties kulnais. Toks spalvų derinys buvo dažniausias MJ pasirinkimas debiutinio sezono metu. Vienintelę porą Michael’as įteikė „Los Angeles Lakers“ komandos ball boy’ui Khalid Alidkuris tuomet dar nenutuokė, jog perima tokią svarbią istorijos dalį. Iškart po pergalės, MJ jam įteikė balta bei raudona spalvomis pasirašytą odinę porą, kuri po keleto dešimtmečių aukcione buvo parduota už 100 000 JAV dolerių.

Air Jordan XII „Flu Game“ Autographed — 104 765$

Ši Air Jordan pora pasiekė naują rekordą — tapo brangiausiai perparduota, rungtynėse avėta krepšinio batelių pora. Istorija slypi už Jordan’o peršalimo simptomų, atsiradusių prieš rungtynes su „Utah Jazz“ 1997-aisiais. NBA finalo serija tuo metu buvo 2-2, o paskutinėse dvejose rungtynėse“Chicago Bulls“ nugalėjo atkaklioji „Utah Jazz“. Micheal’as, nors ir sunkiai sirgdamas, kaip ir būdinga jo užsispyrimui, nesėdėjo ant suoliuko ir nuvedė „Chicago Bulls“ į pergalę bei paskutiniame kėlinyje įmetė 15 taškų. Šios rungtynės vadinamos „flu game“, o rungtynių metu MJ avėti batai, AJ12 „Flu Game“, 2013-ųjų aukcione buvo parduoti už rekordinę sumą — 104 765 JAV dolerius. Autografą ant batelių paliko pats Michael Jordan, o prie kedų pridėta autentiška kojinių pora, avėta tą istorinį vakarą.

Panašu, kad brangiausios Air Jordan poros užima svarbias pozicijas ir tarp visų brangiausių kedų gatvės mados pasaulyje, o jų vertė išauga ne tik nuo parašo, bet ir nuo individualios avėtos poros praeities istorijos.

Taip pat siūlome apžvelgti į pardavimą sugrįžusius 1995-ųjų istorinius Nike Air Max 95 OG „Dark Stucco“.

Rekomenduojami straipsniai