Top 5 lapkričio mėnesio kedai pagal SNEAKER SPOT

Paskutinysis rudens mėnuo į gatvės mados pasaulį įnešė begalę naujienų. Kol vienos iš jų reprezentuoja anksčiau nematytą eklektiką ar lengvą brutalumą, kitos atgamina praeitojo amžiaus sentimentaliausias akimirkas visiškai naujame amplua. Na, o kur dar maištas arba žmogiškumu pagrįstos kilnios idėjos — taip, lapkritis buvo tikrų tikriausias visų įmanomų tendencijų mišinys. Ta proga apžvelgiame rudens pabaigos svarbiausių kedų penketuką.

Union x Air Jordan I

Atsiradus pirmai progai juos įsigyti, Los Andželo kedų žinovai nepatikėjo kedų autentiškumu. Kodėl ši kolaboracija verta pozicijos penketuke? Atsakymo toli dairytis nereikia, verta tik įsižiūrėti į detales. Naujausią Union x Air Jordan I kolekciją sudarantis duetas apjungia 4 svarbius AJ1 marginimus („Black Toe“, „White/Grey“, Storm Blue“ ir „Black/Red“), tuo pat metu demonstruoja šiuo metu aktualųjį dekonstruktyvumą bei sugrįžtančias vintažo tendencijas visiškai naujame pavidale. Ką jau kalbėti apie tarp sneakerhead’ų atsiradusį hype’ą — po momentinio išpirkimo, perpardavinėjimo rinkoje jų vertė vienu metu šoktelėjo net iki ~1200 eurų, šiuo metu siekia apie 450-600 eurų. Lapkričio 17-ąją debiutavę siluetai savyje apjungė, atrodo, neįmanomus apjungti dalykus, todėl dėmesio susilauks ir tolimojoje ateityje. Long story short — history was made.

Rick and Morty x Diadora kolekcija

Kol šiurkštaus humoro mėgėjai jau ilgiau nei metus laukia 4-ojo „Rick and Morty“ sezono, animacinio serialo kūrėjai suvienijo jėgas su italų Diadora. Šiuo atveju aplodismentai abejiems prekiniams ženklams skiriami už catchy koloristiką, teisingą detalių išdėstymą ir sukurtą nuotaiką, puikiai atspindinčią ikoninio animacinio serialo personažų charakterius. Visgi, prieš tai išvardintus aspektus dar labiau sustiprina faktas, jog jėgas suvieniję nišiniai brand’ai (nevenkime tiesos: kedų pasaulyje Diadora susilaukia labiau tikslingos auditorijos dėmesio taip pat, kaip televizijoje „Rick and Morty“) sugebėjo užkelti kartelę visiems likusiems ateityje tokio plauko kolaboraciją atliksiantiems prekiniams ženklams. Šiuo atveju pasirinkta išties neeilinė medžiaga, serialas „Rick and Morty“, buvo apdorota iš visų įmanomų pusių, o galutinis rezultatas pamalonino net iki šiol serialo nemačiusius sneakerhead’us.  Susidomėjusieji turėtų žinoti, kad lapkričio 17-ąją Foot Locker lentynas pasiekusią Rick and Morty x Diadora kolekciją sudaro ne tik N902 ir B.Elite modeliai, bet ir teminė atributika.

Don C x Converse ERX

Tai tikrai nėra kasdieniam avėjimui skirti gatvės mados laisvalaikio batai, labiau puikaus hiphopo vakarėlio arba kitos svarbios progos kedai. Kolaboracijų meistru pramintas Don C turi ne tik kritišką mąstymą bei pastabumą. Jo sugebėjimas išrinkti svariausias 80-ųjų detales bei jas apjungti pasikliaujant šių dienų tendencijas masyviajame Converse ERX siluete tik dar labiau įrodė boogie bei funk stilių įtaką modernaus hiphopo kasdienybėje. Visgi Don C x Converse ERX spindi ne tik šių dienų naktinio gyvenimo nuotaikomis, bet taip pat apjungia gatvės madai būdingą prašmatnumą ir animal print’ą. Skoningai išdirbtas kolaboracinis modelis pasižymi ne vien akiai malonia koloristika, bet ir ikonine pony hair tekstūra. Būtent todėl tarp marių futurizmo bei inovacijų, lapkričio 20-ąją debiutavusi spalvinga ERX variacija sužibėjo itin sėkmingai. Cuz only a real don can wear Dons.

Nike Kyrie 5 OG „Black Magic“

Vietą penketuke jiems garantavo ne Irving’o kilnumas, charizma bei rezultatyvumas NBA. Tai ne tik penktasis Nike Kyrie linijos modelis, bet ir vienas iš nedaugelio krepšinio batelių, sugebėjęs vos tik debiutuodamas išsikovoti padorią vietą kedų pasaulyje. Dizaineris Ben Nethongkome, apjungdamas kultūrinį kontekstą, technologines inovacijas ir funkcionalumą, sukūrė vieną tinkamiausių modelių modifikacijoms. Kyrie 5 sudėtyje yra ne tik K.I. tatuiruotės motyvai, tačiau ir nauja Flytrap varstymo sistema bei Air Zoom Turbo padas. Viena iš drobinių silueto savybių yra spalvų blokavimas — kedų sekcijų išdėstymas bei medžiagų įvairovė. Būtent todėl šis modelis spindi begalybe spalvinimo bei medžiagų derinimo galimybėmis. Lapkričio 22-ąją debiutavę marketinginį potencialą bei turtingą sudėtį turintys Kyrie 5 išskirtinai Kyrie prašymu nėra brangesni nei ~130 eurų. Retas atvejis, kuomet visapusiškai praturtinti kedai pasižymi specialiai nustatytu finansiniu prieinamumu plačiosioms sneakerhead’ų masėms.

A-COLD-WALL x Nike Zoom Vomero +5

Kontroversiška išvaizda bei instant dislike’as  — būtent tokios mintys šovė į galvą nemažai daliai pirmą kartą šiuos kedus pamačiusiųjų. Visgi mums neturi patikti absoliučiai viskas aplinkui. ACW x Nike Zoom Vomero +5 bendradarbiavimo vaisiai kviečia suprasti aršumo su modernumu susidūrimo eklektiškumą. Duetas vertas dėmesio ne tik dėl Zoom pado komforto, bet ir dėl gamyboje retai naudojamos Flyleather medžiagos, itin aukštos kokybės ir pilno išbaigtumo. Neįsivaizduotina jungtis ir ateities demonstravimas — bene didžiausi šių kedų pasiekimai. Taip pat viena iš retai kedų pramonėje pasitaikančių savybių yra pradelstas ilgaamžiškumas: ACW x Nike kolaboracijos kedai neturi PU dalių. Neišlikę visiems laikams archyvuose ir dienos šviesą lapkričio 29-ąją išvydę ACW x Nike Zoom Vomero +5 įrodė, jog gatvės mados pasaulis jau yra pasiruošęs aršiajam modernumui.

Jau supratote, kad lapkritį debiutavęs geriausių kedų penketukas spindi įvairove, spalvomis bei kontrastais. Visgi į geriausiųjų pozicijas šiuos kedus subūrė kelios bendros savybės: retas išbaigtumas, kokybė bei prieš tai kartu nematytų elementų jungtis. Kol žiema skaičiuoja savo pirmąsias dienas, o 2018-ieji paskutiniąsias, mes patariame apžvelgti vieną pirmųjų, rimtesnių gruodžio debiutantų: urbanistine prabanga trykštančią Eric Emanuel x adidas kolekciją.

Rekomenduojami straipsniai