TOP 5 maisto įkvėpti kedų leidimai pagal SNEAKER SPOT

Maistui esant neatsiejama gyvenimo dalimi, nekeista, kad tai paliečia ir kedų pasaulį. Nors maistas įkvėpimu avalynei tapo tik šiame tūkstantmetyje, kasmet matome bent po kelis tokius leidimus su įspūdingu išpildymu. Šįkart nuo virtuvės tradicijų iki gyvenimo būdo ikonų — atrinkome TOP5 kedų leidimus bei collab‘us, akcentuotus ties maistu bei gėrimais.

Concepts x Nike SB Dunk „Lobster“

Sąrašą pradėsime nuo vieno geriausiai išpyldytų collab‘ų ever — visuomet garsėję savo įspūdingais bendradarbiavimo projektais,vienetinių prekių butikas Concepts tikrai tapo žinomas ne be priežasties. Kiekvienas sprendimas lėmęs galutinį vaizdą buvo gerai apgalvotas, o dažnu atveju viskas nesibaigdavo tik ties kedais, mat įpakavimas taip pat atspindi projekto tematiką. Nike SB Dunk „Lobster“ leidimas ne išimtis — kedai atkeliavo dėžėje, primenančioje omarų gabenimui naudojamas medines dėžes. Ant dėžės užrašytas batų dydis atrodė lyg parašytas ranka, su imitacija esą tai sugauto omaro svoris.

Dėžės viduje galima rasti aukso spalvos Nike SB batų dėžę. Ją atidarius žvilgsnis pirmiausiai krenta į popierių, primenančiu staltiesę. Tokiu pat raštu išmargintas ir kedų vidus. Dviejų atspalvių raudonos odos batų viršus buvo padabintas raudonais dažų taškais, o vienas svarbiausių akcentų ištraukus batelius iš auksinės jų dėžės — mėlynos gumos juostelės apgaubiančios kedų nosis. Tai simbolizuoja gumas, kurias omarų medžiotojai naudoja sugautų omarų žnyplėms suspausti.

Su šiuo leidimu taip pat atkeliavo ir papildoma geltonos spalvos raištelių pora, supakuota atskiroje dėžutėje lyg sviestas. Toje dėžutėje taip pat yra neskęstantis Concepts raktų pakabukas bei keletas su omarų valgymu susijusių aksesuarų. 2008-ųjų metų leidimas susilaukė tokios sėkmės, kad metais vėliau buvo išleista mėlyna pora, taip pat su neįtikėtinu išpildymu. 2009-aisiais taip pat buvo išleistas ir geltonos spalvos „Lobster“ modelis, tačiau šis buvo skirtas tik šeimai ir draugams.

END. x Saucony Shadow 5000 „Burger“

Daugelis bėgimo batelių siluetų yra sulaukę maisto tematikos apipavidalinimo, tačiau kone geriausiai šią tematiką visuomet išpildo Saucony. 2014-aisiais britų parduotuvė END. atkreipė dėmesį į didėjančią mėsainių restoranų gausą ir nusprendė sukurti savo „mėsainį“ — tradicinius šių sumuštinių ingridientus primenančių spalvų versta oda tapo collab’o pagrindu. Šiam projektui taip pat buvo sukurta tematiką atspindinti dėžė, savo apipavidalinimu primenanti greito maisto restoranus.

Verstos odos kedams buvo sukurtas išskirtinis ant liežuvio esantis ženklinimas su mėsainio grafika bei END. ir Saucony logotipais. Dvi papildomos poros raištelių atkeliavo padažo pakelius primanančiose pakuotėse, o kartu su kedais pirkėjai gavo ir du metalinius ženklelius — vieną su END. logotipu, o kitą su mėsainiu.

Nike Air Max 90 „Treat Yourself“ City Pack

Leidimas nebūtinai turi būti kolaboracija, kad turėtų įdomią tematiką bei išpildymą. Išskirtinai merginoms sukurtą leidimą sudarė šešios poros batų, apipavidalintų remiantis skirtingų miestų tradiciniais desertais. Ko gero ryškiausia šio leidimo pora yra Milaną menantis siluetas, įkvėptas aperitivo — gėrimų, patiekiamų prieš pagrindinį patiekalą. Niujorką atspindėjo braškinis cheesecake‘as, Paryžių — macaron desertai. Londono pora įkvėpta eton mess deserto su braškėmis, o likusios dvi poros nukelia į rytų pasaulį — Tokijo pora atspindi Harajuku regione populiarų desertą su plakta grietinėle, o Šanchajaus — vietinę konditeriją.

Tai buvo quickstrike tipo leidimas, išleistas mažesniu kiekiu nei įprasti Nike release‘ai. Taip pat tai ko gero pirmas kartas, kuomet maistas įkvėpė kedus platesniam leidimui, inicijuotam paties gamintojo. Be abejonės, kompanija nesukūrė kedams ypatingo įpakavimo, tad batai atkeliavo įprastose, raudonos spalvos, Nike dėžėse.

adidas Munich „Oktoberfest“

Vokiečiai laukia rudens ne tik dėl krentančių lapų, malonaus vėjo ir pakitusios atmosferos. Spalį Vokietijoje švenčiama didžiausia alaus šventė pasaulyje — Oktoberfest. Tuo įsikvėpę patys vokiečiai pernai sukūrė specialiai šiai rudens šventei skirtus kedus. Odinis batų viršus primena tamsų bei šviesų alų, o kilpinio audinio vidus ne tik apsaugo nuo rudens vėsos, bet ir primena alaus putą. Ne paslaptis, kad šis leidimas ne tik gražus, bet ir praktiškas — pati kompanija neslėpė, jog specialiai impregnuota kedų oda yra atspari tiek bokalo, tiek skrandžio turiniui.

Oktoberfest dedikuotas release‘as taip apt turėjo Vokietijos tautinių drabužių simbolikos bei pakeistą pavadinimą — vietoje Munich prie juostelių puikavosi žodis Prust, reiškiantis į sveikatą. Be abejo, kedai ne tik buvo paremti Vokietijos tradicijų — jie buvo ten ir pagaminti.

KITH x Coca-Cola x Converse Chuck Taylor All-Star 70’s

Visą vasarą paties KITH įkūrėjo Ronnie Fieg tease‘intas leidimas pagaliau debiutavo rugpjūčio 18-ąją. Tiesa, pernai taip pat buvo išleistas beveik identiškas leidimas, tačiau šiemet KITH sustiprino savo įkvėpimo šaltinį ir sukūrė tautas vienijantį leidimą, įkvėptą skirtingų šalių. Svarbus to akcentas — ant Kinijai bei Rusijai dedikuotų porų užrašas Coca-Cola buvo siuvinėtas šių šalių kalbomis. Bendrai šią kolekciją sudarė Prancūzijai, Kinijai, JAV ir Rusijai dedikuoti Chuck Taylor All-Star 1970’s, pasiūti iš įvairių spalvų džinsinio audinio bei pasižymėję skaidriu padu, menančiu pirmuosius, stiklinius, kolos buteliukus.

Vidinėje dalyje esantis Converse logotipas pagamintas iš velcro audinio, ant kurio užklijuotas stiklinį kolos butelio kamštelį primenantis „lipdukas“ su užrašu „it’s the real thing“ bei KITH logotipu, o ant balto kedų pado apvado galime įžvelgti įspautas frazes „We stand as one“ ir „We live as many.“ Nekeista, kad šis spalvingas ir taikos idėją skelbiantis leidimas buvo išpirktas akimirksniu.

Rekomenduojami straipsniai