SNEAKER GUIDE | Kaip atpažinti adidas NMD kopijas?

Praėjo jau beveik ketveri metai nuo adidas NMD debiuto. Dar nepasiekę parduotuvių stelažų, jie jau tapo daugelio sneakerhead’ų taikiniu ir buvo ne tik nedelsiant išpirkti, bet ir pradėti plagijuoti. Tai vedė link to, jog originaliai 2015-ųjų gale išleisti kedai gavo retro leidimą originaliomis spalvomis jau 2016-ųjų pavasarį bei iki dabar sulaukia įvairiausių marginimų bei collab’ų. Tačiau kaip atskirti NMD perkant juos iš nepatikimo šaltinio? Neapsigauti padėt šie žingsniai:

1. Dėžė bei jos lipdukas

Daugelis NMD iš pradžių atkeliavo mėlynose dėžėse, kurių šonuose puikuojasi užrašas BOOST. Šis žodis turėtų būti šiek tiek tamsesnio atspalvio bei laminuotas (blizgus). Užrašas užima dvi dėžės kraštines bei prasideda toje pačioje pusėje, kurioje yra informacinis lipdukas. Naujesniems leidimams būdingos tamsiai pilkos dėžės su įgilintais logotipais bei juostelėmis.

Jau esame minėję, jog svarbu patikrinti batų dydį ir spalvos kodą, tačiau ant NMD dėžės taip pat puikuojasi maža kedų nuotrauka. Ji pakankamai detali, kad būtų galima įžiūrėti bendrą kedų formą bei spalvas — jei paveikslėlyje kedų forma nepanaši į originalą, nesitikėkite, kad patys batai atrodys geriau. Dažniausiai ant kopijų dėžių pavaizduoti kedai būna išlenkti lyg bananai.

2. Padas

Pirmasis dalykas į kurį reikia atsižvelgti — pado intarpai ties pirštais bei kulnu. Jie pagaminti iš EVA putos, kai tuo tarpu visa likusi pado dalis “išpūsta” iš BOOST medžiagos. Kedų gale esanti detalė turi būti simetriška iš abiejų pusių, tuo tarpu ant priekinio turi būti lengvai iskaitomas bei kokybiškas adidas užrašas ir logotipas.

Pereinant prie BOOST pado dalies, ant jo išorinės sienelės turi būti mažų taškelių. Jie geriausiai matomi šonuose, tarp minėtų intarpų, o jų išdėstymas neturėtų kisti, nepriklausomai nuo release’o. Smulkūs įspaudai turi būti matomi ir pro guminį pado sluoksnį — jie matomi maždaug tiesiai po priekiniu EVA intarpu.

3. Šoninės juostelės

Originalių NMD, pagamintų iš Primeknit audinio, juostelės yra įspaustos į kedų viršų ir neturi būti niekur išsikišusios ar atsilupusios. Aplink jas kai kur matyti klijai, o dėl juostelių plonumo pro jas matoma ir paties audinio tekstūra. Atkreipkite dėmesį ir į tai, jog originalaus leidimo juostelės visuomet būna matinės.

4. Kedų vidaus lipdukas

Viduje esanti informacija turi sutapti su tuo, kas parašyta ant kedų dėžės, tačiau šie kedai turi porą unikalių savybių. Pirmiausia, daugelis fake porų neturi ‘MALE/MÂLE’ užrašo, nurodančio kokiai lyčiai skirtas release’as. Antras dalykas — apatinėje eilutė esantis trylikos ženklų kodas. Jis turi skirtis ant kairiojo ir dešiniojo batų, o dažniausiai skirtumas turi būti paskutiniuose trijuose skaičiuose.

5. Kulno ženklinimas

Paskutinis, tačiau nemažiau svarbus, dalykas yra ant kulno esantis guminis logotipas bei už jo prisiūta juostelė. Ant pastarosios esantis tekstas turi būti aiškus ir lygiai sucentruotas. Grįžtant prie guminio logotipo —  jo storis turi nesiskirti, o dešinėje logotipo pusėje, virš S raidės, turi matytis itin smulkus “®” ženklinimas.

Nors pavyzdžių pasirinkome ribotą bei sąlyginai retą OG NMD leidimą, pagamintą iš Primeknit audinio, daugelis punktų padės atpažinti ir iš paprasto tinklelio ar kitų audinių pagamintus NMD. Svarbiausia išlikti budriems ir neskubėti nusipirkti kedų. Jei praleidote, siūlome paskaityti ir praėjusios savaitės gidą, kuriame aptarėme Air Jordan 1 kopijų klaidas.

Rekomenduojami straipsniai