SNEAKER GUIDE | Kaip atskirti padirbtus riboto leidimo kedus?

Praėjusią savaitę apžvelgėme bendrus taškus, į ką reikėtų atkreipti dėmesį perkant batus iš nepatikimų pardavėjų ar iš antrų rankų. Nors kaip pavyzdį pasitelkėme Nike Air Force 1, aprašytos taisyklės galioja bet kokiems kedams. Šįkart pažvelgsime šiek tiek giliau į fake kedų atpažinimą ir padėsime atskirti kiek retesnius modelius, konkrečiau kalbant — Air Jordan 1. Pavyzdžiu pasirinkome 2015-ųjų “Shattered Backboard” leidimą. Iškart klasika tapęs bei šiuo metu mažiausiai keturis kartus retail kainą viršijantis modelis tapo vienu pirmųjų Air Jordan 1 serijos kedų sukėlusių padirbinių bangą. Dėl didelio kiekio kopijų, šis leidimas puikiausiai tinka parodyti pagrindiniams skirtumams tarp originalių ir padirbtų Air Jordan 1.

Perkant bet kokį retesnio leidimo kedų modelį būtina pradėti patikrą nuo dėžės — ar ji atrodo originali? Nike bei Jordan dėžės skiriasi priklausomai nuo išleidimo metų ir pačio išleidimo, tad geriausias būdas atpažinti kedus pagal dėžę yra dydį žymintis lipdukas. Dažniausiai pasižiūrite tik dydį, tačiau ant jo taip pat užrašytas modelio serijos numeris — pavyzdžiui Nike/Jordan keduose tai yra devynių skaitmenų kodas. Jei kedus perkate iš žmogaus internetu, reikėtų paprašyti minėto lipduko nuotraukos ir suvesti į Google serijos numerį — jei jis teisingas, turėtumėte pamatyti dėžėje esančių kedų nuotraukas. Taip pat, serijos numeris privalo sutapti ir su tuo, kuris užrašytas kedų viduje.

Kitas žingsnis — medžiagos bei atspalviai. Net įprastuose leidimuose Jordan siekia aukščiausios įmanomos kokybės, ypač po to, kai buvo pradėta “remastered” programa, tad ką jau kalbėti apie limited release’us, kurių kokybė turėtų būti dar aukštesnė. Originalių kedų spalvos turi būti sodrios bei tolygios, o medžiagų kokybė neturėtų kelti jokių klausimų. Lygi Air Jordan 1 kedų oda įgyja raukšles tipinėse vietose tik dėl avėjimo. Jei kedai buvo avėti, tai labiausiai matysis ties pirštais, apatinėmis raištelių kilpomis bei čiurnos paaukštinimu. Atkreipkite dėmesį į tai, jog Air Jordan 1 kulnas pasiūtas tolygia arkos forma, o jo pagrindas sutvirtintas, tad šioje vietoje raukšlių atsirasti neturėtų.

Taip pat, vieni iš svarbiausių kriterijų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį — kedų priekis bei logotipų pozicijos. Pastarasis gan paprastas — šonuose esančio sparnų motyvo vieta priklauso ir nuo odinės detalės, kurioje jis įspaustas, dydžio bei vietos. Kopijose kartais neatitaikomos proporcijos, dėl ko visa kulno detalė gali būti prisiūta kiek aukščiau, o to pasekoje ir logotipas atsiduria gerokai aukščiau. Ant liežuvio esanti etiketė turi būti prisiūta taip, kad po logotipu būtų nedidelis tarpas apačioje. Priekinės dalies situacija kiek sudėtingesnė, čia svarbu atkreipti dėmesį į perforuotas skyles. Praėjusioje pastraipoje užsiminėme apie “remastered” leidimus — nuo šios programos pradžios išleistų AJ1 perforuotų skylučių paskutinė eilė turi sueiti lygiai su pirštų lenkimo iškarpa. Ant senesnių (iki 2015-ųjų išleistų) kedų ta pati perforacijų eilė baigiasi prieš pat minėtą iškarpą. Taip pat svarbu pažiūrėti kur baigiasi pati toebox zona — ji neturėtų tęstis aukščiau nei už pirmos raištelių eilės.

Tiek žinių turėtų pakakti, kad neapsigautumėte pirkdami kedus iš antrų rankų, tačiau nepamirškite, kad reikia atkreipti dėmesį ir į praeitame straipsnyje aprašytus dalykus, ypač į siūles bei ženklinimą. Jei rasta pora kelia įtarimą, geriau nerizikuokite nusivilti bei nesidrovėkite paprašyti daugiau nuotraukų — daugelis pardavėjų jas atsiunčia nedvejodami. Tęsiant Jordan temą, ar žinote, kas bendro tarp Porsche 911 ir Air Jordan VI?

Rekomenduojami straipsniai