SNEAKER GUIDE | Kur slypi kedų collab’ų prasmė?

Nuo pat blogo pradžios vos ne kasdien užsimename apie kolaboracijas, tačiau niekad iš tikro nepaaiškinome, kas tai yra. Collab’ai — tai bendras projektas tarp skirtingų sričių įmonių. Nors 21.2 milijardus JAV dolerių vertame kedų versle kolaboracijos sudaro palyginti menką dalį, būtent šie release’ai pritraukia daugiausiai dėmesio.

Vieni dažniausiai pasitaikančių collab’ų būna tarp kedų kompanijos ir smulkios drabužių kompanijos. Nuo pat pirmo tokio pobūdžio projekto kyla vartotojų susidomėjimas smulkaus brand’o gaminamais drabužiais, tad labiau tikėtina, kad žmonės norės įsigyti ir prie kedų derančių drabužių. Vienas geriausių modernių pavyzdžių — White Mountaineering, susilaukę didžiausio pripažinimo su adidas drabužių bei kedų kolekcijomis.

Tačiau collab’ai nėra vien marketingas — bendri projektai leidžia patiems kedų gamintojams pažvelgti į savo produktą iš visai kitos perspektyvos bei pateikti vartotojui įprastą produktą netikėtu pavidalu. Tai akivaizdu pažiūrėjus į Pyer Moss x Reebok arba Off–White x Nike release’us — pirmieji demonstruoja pamirštus kedų siluetus orientuotus  į visai kitą vartotojų grupę, tuo tarpu pastarieji porodo klasikinius kedus pritaikytus šiai dienai.

Kolaboracijos taip pat nevisad atneša pelno. Concepts 2015-aisiais pristatė Nike SB „Holy Grail“ seriją, kurios kedai kainavo tarp 135 ir 185 JAV dolerių. Pačiai Concepts kompanijai šio projekto paruošimas prekybai, įskaitant net custom pakuotes, kainavo virš 300 000 dolerių. „Collab’ą pradedame jau žinodami, kad išleisime daug pinigų, tačiau galų gale tai yra mūsų pareiga klientui — kiek įmanoma atskirti save nuo įprastų release’ų.“ — sako Concepts.

Bendradarbiavimo projektų prasmė yra žymiai didesnė ir sudėtingesnė, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Tai padeda augti mažoms drabužių kompanijoms, dizaineriams susilaukti pripažinimo, o kedų brand’ams populiarinti savo pamirštus ar mažiau žinomus modelius. Praėjusios savaitės SNEAKER GUIDE aptarėme skirtumus tarp žemo ir aukšto profilio sneaker’ių.

Rekomenduojami straipsniai