THROWBACK | Kodėl Le Coq Sportif tik Europos rinkoje?

Palyginti menko populiarumo susilaukęs Le Coq Sportif gamintojas buvo įkurtas Prancūzijoje 1882-aisiais. Nors kompaniją 1882-aisiais įkūrė drabužių prekiautojas Émile Camuset, XXa. ją buvo perėmęs Horst Dassler — adidas įkurėjo Adi Dassler sūnus, savo metu valdęs nemažą dalį didžiausių sportswear kompanijų. Le Coq Sportif pavadinimas bei logotipas yra paremti tuo, jog gaidys yra laikomas Prancūzijos nacionaliniu simboliu dar nuo Galijos laikų.

Prancūzų brand’as 1980-aisiais mėgino atsidurti ir JAV rinkoje, tačiau neturėjo pakankamai galios, kad išliktų. Dabar Le Coq Sportif Amerikoje praktiškai neegzistuoja ir visą produkciją parduoda Europos rinkoje. Per visą savo istoriją, Le Coq Sportif labiausiai įsiminė kaip klasikinių bėgimo bei teniso kedų gamintoja. Dėl to ir nauji jų siluetai mena senus laikus — naujas Quartz modelis truputėlį panašus į 1970-ųjų Puma Easy Rider.

Informaciją straipsniui suteikė @thedeffest, o jei praleidote praėjusios savaitės throwback’ą, siūlome paskaityti apie savo laikmetį pralenkusią Nike Alpha Project seriją.