TUESDAY NEWS | Kuo prie Amazonės gaisro prisidėjo avalynės industrija?

Ko gero jau girdėjote ar skaitėte apie Amazonėje siaučiančius miškų gaisrus. Neseniai pasirodžiusiame Vogue Business straipsnyje, redaktorė Rachel Cernansky teigia, jog, šalia daugybės kitų priežasčių, avalynės industrija yra viena iš esminių šios katastrofos dalių. Net iki gaisro Amazonė pasižymėjo nemenku miškų naikinimu, mat šių miškų priegos yra gausiai naudojamos galvijų veisimui.

Kuo čia dėta avalynė? Batų gamintojai yra didžiausi odos supirkėjai, o net 22% visos pasaulio odos yra pagaminami būtent Brazilijoje. Taigi ūkininkai dėl vis augančios paklausos naikina miškų plotus, kas iš dalies ir priveda prie katastrofos — jau kone mėnesį degančių Amazonės miškų. Nors kai kurios kompanijos stengiasi pirkti tik su miškų naikinimu nesusijusias medžiagas, sunku sekti iš kur jos atkeliauja — net nemaža dalis Italijos odos rinkos egzistuoja importo iš Brazilijos dėka.

Visas autorės mintis galite perskaityti Vogue Business straipsnyje. Į avalynės pasaulį ekologijos atnešė maharishi, praėjusią savaitę išleidę collab’ą su Nike.

Rekomenduojami straipsniai