Top 5 ant bangos esantys kedai pagal SNEAKER SPOT

Hype, hypebeast  ar hype sneakers dažnai girdimos sąvokos šiandien, tačiau ką iš tiesų slepia skambūs pavadinimai Iš esmės, hype’u vadiname tai, kas šiuo metu yra itin populiaru. Genialūs reklamos specialistai, išskirtinės žvaigždės ir stiliaus tendencijas puikiai išmanantys dizaineriai sukuria produktą be kurio mes neįsivaizduotume savo gyvenimo. Turėti hype avalynę ar rūbus savo spintoje yra ne vien tik pasirodymas, bet ir malonumas. Tokie daiktai dažnai būna riboto leidimo, išskirtinės išvaizdos ir net tarnauja kaip investicija.

Yeezy Boost 700 “Wave Runner”
Graikų mitologijoje Karalius Midas vos prie ko nors prisiliesdavo viskas tapdavo auksu. Panašu, kad tokį karalių atrado ir adidas kompanija. Aukso gysla tapęs Kanye West pasauliui pristatėYeezy liniją, kuri populiarumu nestokoja jau kelis metus iš eilės. Tai nulėmė ne tik tai, kad Kanye yra populiarus atlikėjas, bet ir jo gebėjimas prisitaikyti prie tendencijų ir net jas kurti. Išleidę pirmuosius Yeezy kedus duetas prisitaikė prie futuristinės ir aptakius siluetus išpopuliarinusios tendencijos. Dabar, kai į mados podiumus grįžta chunky kedai, Kanye West ir dizainerių komanda sėkmingai keičia kryptį ir savo gerbėjams pristato Yeezy Boost 700 “Wave Runner” modelį. Masyvų padą šiame modelyje papildo bėgimo batelių korpusas. Ant pilkos spalvos pagrindo puikiai kontrastuoja juodos, žalios ir oranžinės detalės. Kaip visada, šių kedų eilinėje parduotuvėjė nerasi, todėl eilės prie šių sneaker’ių drieksis dar ilgai.

Balenciaga Triple S
Prieš beveik šimtmetį įkurti Isapnų mados namai Balenciaga pasauliui geriau žinomi, kaip aukštosios mados kūrėjai. Kedų pasaulyje ši kompanija ilgą laiką buvo žinoma kaip gaminanti gan paprastus, tačiau aukštos kokybės kedus. Į geidžiamiausių ir sunkiausiai gaunamų kedų traukinį Balenciaga įšoko ne taip ir senai. 2015 metais Balenciaga mados namų kūrybiniu direktoriumi tapo jaunas, gruzinų kilmės dizaineris Demna Gvasalia, kuris 2017 metais rudens/žiemos kolekcijos pristatymo metu pristatė neįprastus ir dar niekada nematytus Triple S sneaker’ius. Siluetas tapo tarsi šviežias oro gūsis mados namams. Neįprastą siluetą dizaineris sukonstravo iš trijų masyvių pado sluoksnių, viską užbaigė skirtingų spalvų viršumi. Net ir nauji, šie kedai turi pasidevėjimo efektą, o spalvų įvairovė leidžia rinktis net įnoringiausiems klientams, tačiau šių kedų leidimai labai riboti, o vos atsiradę lentynose ar elektroninėse parduotuvėse iškart būna išperkami. Atėjus chunky sneakers tendencijai, Triple S kedai atitiko visus reikalavimus ir tapo geidžiamiausia jau įsibėgėjusios tendencijos avalyne.

Nike Air Max 97/1 Sean Wotherspoon
2017 metais Nike kompanija Air Max Day proga ėmėsi neįprastos avantiūros. Surinkę 12 skirtingų dizainerių iš viso pasaulio leido jiems sukurti savo svajonių kedus. Ties tuo avantiūra nesibaigė, nes už geriausius ir įdomiausius kedus galėjo balsuoti kiekvienas norintis, o daugiausiai balsų surinkęs dizainas tapo realybe. Taip, tų pačių metų kovą, visas pasaulis sužinojo apie Sean Wotherspoon, nedidelės vintage rūbų parduotuvėlės savininką. Pats Wotherspoon yra didelis 80-ųjų ir 90-ųjų gerbėjas, surinkęs nemažą kolekciją kedų. Savo meilę vintage stiliui jis perkėlė ir ant savo sukurtų Nike kedų. Wotherspoon sujungė Air Max 1 padą su Air Max 97 korpusu. Pastarąjį pagamino iš 7 spalvų velveto, spalvomis primenančio 80-aisias madingas vyriškas kepures. Šie kedai tapo populiarūs dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, patys Nike gerbėjai nusprendė, jog būtent šis dizainas turi virsti realybe, antra, itin ribotas jų leidimas ir tai, jog šių kedų turėjome laukti ištisus metus.

Off-White x Nike Air Jordan 1
Virgil Abloh dizainerio karjerą pradėjo 2009 metais, kuomet atlikinėjo praktiką Fendi mados namuose. Tik vėliau, 2013 metais, jis atidarė savo mados namus pavadinimu Off-White. Dar po metų dizaineris pasauliui pristatė savo pirmą kolekciją. Aukštos kokybės minimalistiniai siluetai, kaip pats kūrėjas apibūdino, buvo pilkoji zona tarp aukštosios mados ir gatvės stiliaus. Jau pirmoje kolekcijoje jis pristatė baltas, tarsi skiriamoji juosta,  linijas be kurių neįsivaizduojame nei vieno Off-White dizaino. Išskirtiniai, bet lengvai priderinami rūbai, patraukė ne tik būsimų klientų, bet ir Nike kompanijos dėmesį. 2017 metais Nike ir Off-White pasirašė bendradarbiavimo sutartį, o Virigl Abloh savo išskirtinį braižą pritaikė dešimčiai klasikinių Nike modelių. Bene geidžiamiausia kolekcijos pora tapo Air Jordan 1 kedai. Helvetica bold šrifto užrašai ant pado ir šiek tiek dekonstruotas korpusas naujoje šviesoje parodė vintage stiliaus kedus.

adidas NMD Human Race
2015 metais adidas kompanija atrado dar vieną aukso gyslą kedų pasaulyje. Bendradarbiavimo kontraktą adidas pasirašė su daininku, reperiu, muzikos ir kino prodiuseriu Pharrell Williams. Duetas koloboracijai pasirinko tuo metu labai populiarų ir visas miesto gatves užvaldžiusį adidas NMD modelį. Socialiniu atsakingumu pasižymintis atlikėjas pasistengė, kad kolaboracija nebūtų vien tik gražūs ir populiarūs kedai. Pirmasis adidas ir Pharrell Williams darbas buvo ryškiai geltoni adidas NMD kedai ant kurių viršaus kontrastavo juodas užrašas “Human Race”. Šia mintimi vadovavosi ir visi likę šio dueto leidimai. Kaskart išleisdamas naujas spalvas Pharrell apgalvodavo kokiai šaliai, tautai ar žemynui norėtų skirti daugiau dėmesio taip su kiekvienu leidimu vis patvirtindamas gerai žinomą tiesą: yra bent vienas dalykas, kuris gali mus sujungti — meilė kedams.

Rekomenduojami straipsniai